PwC: Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Büyük Eller Geliyor!

34

Küresel muhasebe ve iş danışmanlığı firması PricewaterhouseCoopers (PwC), eski hedge fonlarının yıl sonundan önce kripto para piyasasına yatırımlarını artırmayı düşündüğünü açıkladı. PwC tüm hedge fonlarının %46’sının şu anda Bitcoin ve Ethereum ticareti yoluyla kripto endüstrisine yatırım yaptığını ve kurumsal benimsemede önceki yıllara kıyasla genel bir büyüme gösterdiğini belirtiyor.

PwC, geleneksel hedge fonlar yeni oluşan sektöre tahsislerini artırıyor

Firmanın en son Crypto Hedge Fund Raporunda PwC, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapan geleneksel hedge fonlarının büyük çoğunluğunun, yıl sonundan önce yeni oluşan sektöre tahsislerini artırmayı planladığını söylüyor ve şunları ekliyor:

Serbest yatırım fonlarının yaklaşık beşte biri kripto para piyasasına yatırım yapıyor (%21); AuM’nin kripto para piyasasına yatırdığı toplam hedge fonunun ortalama yüzdesi %3’tür. Bu yüksek riskli yatırım fonlarının %85’inden fazlası, 2021 sonuna kadar varlık sınıfına daha fazla sermaye yerleştirmeyi planlıyor.

PwC’ye göre, Bitcoin ve diğer altcoinlere kriptoya yatırım yapan geleneksel hedge fonlar, varlıklarının yaklaşık %3’ünü yönetime ayırdı. PwC, kripto dışı hedge fonlarının %57,1’inin genel çeşitlendirme amacıyla kripto para piyasasına yatırıldığını sözlerine ekliyor. Fonların yaklaşık %29’u “yeni bir değer yaratma ekosistemiyle tanışmak” istiyor. Sadece %14’ü enflasyona karşı korunma aradıklarını söylüyor.

PwC: düzenleyici belirsizlik en büyük engel

PwC, Bitcoin ve diğer altcoinlerine yatırım yapmayı düşünürken geleneksel hedge fonların karşılaştığı engelleri şöyle vurguluyor:

Yatırım yapmanın önündeki ana engeller açısından, düzenleyici belirsizlik en büyük engel olarak görülüyor (%82). Kripto para piyasasına yatırım yapanlar bile bunu büyük bir zorluk olarak gösteriyor (%50). Müşteri tepkisi/itibar riski yüksektir (%77) ve kripto para piyasası mevcut yatırım yönergelerinin (%68) kapsamı dışındadır. Ankete katılanların yarısından fazlası kripto para piyasası hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıklarını ifade etti (%64).

PwC: hedge fonlar Bitcoin ve Ethereum yatırımı yapıyor

PricewaterhouseCoopers (PwC) raporuna göre, görüşülen hedge fonların yarısından fazlası, bu engeller ortadan kaldırılırsa lider kripto para Bitcoin ve diğer kripto para yatırımlarını başlatacağı veya artıracağı yönünde görüş belirtti. PwC konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ankete katılanların %64’ü, ana engellerin kaldırılması durumunda, katılımlarını/yatırımlarını kesinlikle başlatacaklarını/hızlandıracaklarını veya potansiyel olarak yaklaşımlarını değiştireceklerini ve daha fazla dahil olacaklarını söyledi.

Yukarıda yer verilen bilgilere ek olarak, rapor, geleneksel hedge fonların yarısından fazlasının gelecek yıl içinde kripto para piyasasına yatırım yapmayı planladıklarını bildirdi. Raporda dikkat edilmesi gereken en büyük şey, PwC’nin tüm hedge fonlarının %46’sının şu anda Bitcoin ve Ethereum ticareti yoluyla kripto endüstrisine yatırım yaptığını ve kurumsal benimsemede önceki yıllara kıyasla genel bir büyüme gösterdiğini belirtmesiydi.

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku