New York’ta Artık Bu 3 Kripto Para Birimi İle Gayrimenkul Satın Alabilirsiniz

104

New York merkezli emlak firması Algocap Real Estate, emlak satışlarında Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Kripto para milyonerleri ve artan popülarite

Firma yaptığı basın açıklamasında, bu kararın kripto para sektöründe ortaya çıkan yeni milyonerlerin yanı sıra, bu varlıkların artan popülaritesinden kaynaklandığını söyledi. Algocap, bu faktörlerin gayrimenkulün kripto paraları bir ödeme şekli olarak kabul etme talebe katkıda bulunduğunu belirtti.

AlgoCap’e göre, kripto para birimleri aracılığıyla New York emlak piyasasının bir parçası olmak isteyen tüketicilerden artan bir ilgi var. Algocap kurucusu Max Dilendorf bu konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

 Algocap, kripto para ile emlak satma anlaşmaları dahil olmak üzere karmaşık işlemleri yapılandırmak için gerekli uzmanlığa sahip ve yeni dijital emlak fırsatlarını kolaylaştırmak için hem ABD hem de ABD dışındaki müşterilerle çalışabilir.

Sektörde vasıflı eleman eksikliği var

Gayrimenkulde kripto işlemlerinin öncüsü olan Algocap, bu tür ödemelerin yapılmasının karmaşık olduğunu ve sektörün, bu dijital varlıkların kullanımını kolaylaştıracak vasıflı personel eksikliği çektiğini kabul ediyor.

Emlak firması ayrıca, sınır ötesi geçişleri kolaylaştırmak için düzenlemelere, özellikle ABD vergi yasalarına odaklanılması gerektiğine işaret ediyor. Ancak Algocap, karmaşık emlak kripto para birimi işlemlerini halledebilecek bir avukat ekibine sahip olduğunu söyledi.

Algocap, kripto para birimi ödemelerine izin vermenin yanı sıra, sıkıcı evrak işlerini ortadan kaldırarak işlemleri kolaylaştırmayı amaçlayan emlak tokenleştirmesinde de öncüdür. Algocap’ın tokenlama yoluyla, bir gayrimenkul hissesinin sahipliğini temsil etmek için sanal bir token oluşturulur.

Gayrimenkul kripto paraları benimsiyor

Şirketin kararı, gayrimenkulde Bitcoin ve bazı altcoin’lerin giderek artan kabulüne katkıda bulunuyor. Örneğin, yakın zamanda, Malta emlak şirketi Dreamflats, Cardano (ADA) ile kira sözleşmesi ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

Ödemeler, Zaha Hadid Architects’in Mercury Towers binasındaki ofisler ve evler için yapılacak. Nisan ayında, milyarder Rick Caruso’nun emlak şirketi, Bitcoin’i konut ve perakende mülkleri için kira ödemesi olarak kabul edeceğini duyurdu. Şirket, bu kararın Bitcoin’in artık hayatımızın kalıcı bir parçası olduğu inancından kaynaklandığını belirtti.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku