Analistten Kritik Bitcoin ve Ethereum Uyarısı: Yüzde 50!

1.534
Popüler bir analist, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi sert düzeltme yaşarken, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için kötü bir tablo çiziyor.

 

Analist: Ethereum, yüzde 50 değer kaybedebilir

Piyasada Capo olarak bilinen analist, Twitter’daki 265.300 takipçisine Bitcoin’in düşüş trendinde olduğunu söylüyor. Uzman, Bitcoin toparlanmaya başladığında, BTC satın almanın büyük kayıplara yol açabileceği konusunda uyarıyor. Analiste göre, boğa tuzağı doğrulandı ve bu sefer 40 bin  doların altında gerçekleşti. Eğilim düşüşe geçtiğinde her sıçrama bir boğa tuzağıdır. Analist, Federal Rezerv’in Çarşamba günü faiz oranlarını artıracağını açıklamasından önce Bitcoin’in fiyat artışından bahsediyor. Bitcoin, o zamandan beri düştü. Bu durum, Fed toplantısı öncesi tipik bir boğa tuzağı. Bitcoin, an itibariyle  35.817 dolardan işlem görüyor.
Capo ayrıca, son 24 saatte değerinin yüzde 6,23’ünü kaybettikten sonra an itibariyle 2.661 dolardan işlem gören Ethereum‘un da 1.100 dolara kadar düşebileceğini söylüyor. Analist,  “ETH’de ana hedef: 1100 ila 1300  dolar” ifadelerini kullandı. Analist, ETH’nin şu anda dağıtım aşamasında olduğunu söylüyor. Capo, yatırımcıları ayı piyasasındaki boğa tuzaklarına karşı özellikle dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Bitcoin kahini, lider altcoin ETH’nin ivme kaybetmeye devam edeceğini iddia etti.

 

Peter Schiff’ten korkutan Bitcoin tahmini

Ekonomist ve yatırımcı Peter Schiff, kripto para piyasasında meydana gelen sert düzeltmeye yönelik görüşlerini paylaştı. Bitcoin (BTC), Ocak ayından bu yana en en düşük seviyelerine geriledi. Bitcoin karşıtlığı ile tanınan Peter Schiff, piyasada toplu satış maydana geleceğini, Blockchain ve kripto paralar ile ilgili hisse senetlerinin çökeceğini iddia etti. Schiff, Bitcoin’in daha fazla ivme kaybedeceğine inanırken genel olarak kripto paraların ”güvenilmez bir yatırım aracı” olduğunu söyledi. Ekonomist ayrıca, kripto ve Blockchain endütrine yatırım yapmış şirketlerin iflas edeceğini ifade etti. Bu firmalardaki birçok işten çıkarma, perakende kripto para yatırımcılarını artan faturaları ödemek için varlıklarını satmaya zorlayacak. Schiff ayrıca, piyasadaki toplam 19.316 yeni altcoin hakkında yorum yaptı. Çeşitli kripto para birimlerine olan taleple birlikte, son 6 ayda kripto piyasasının değerindeki genel düşüşün yüzde 42 olduğunu söylüyor. Schiff, sonunda, kripto para arzının genel piyasa değerini aşacağına inanıyor.
Ünlü Kripto Borsasında Panik: 593 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Kaybı!
 

Ocak ayı başlarında Schiff, Bitcoin’in 30 bin dolarlık desteğin altına düşeceğini iddia etmişti. O zamanlar, Bitcoin 35 bin dolar seviyesinde işlem görüyordu.BTC, Federal Rezerv tarafından yapılan son faiz artışından yarım baz puan (22 yılın en yüksek artışı) etkilendi ve  36.362 dolara düştü. Bitcoin’in düşüşü, kripto piyasasının geri kalanının da düşmesine neden oluyor. 5 Mayıs‘ta KriptoArena tarafından bildirildiği üzere, Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’in ivme kaybetemeye devam edeceğini ve 27.200 dolara düşeceğini vurguladı.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku