4 Metaverse Altcoin Mayıs Ayına Damgasını Vuruyor!

92
Önde gelen metaverse tabanlı altcoin projeleri, sektöre olan ilginin hızla artmasıyla ivme kazanmaya devam ediyor. Nisan ayındaki düşüşün ardından, ApeCoin (APE), Decentraland (MANA), The SandBox (SAND) ve Axie Infinity (AXS) dahil olmak üzere metaverse tokenleri güçlü kazançlar elde ediyor.

Metaverse tabanlı altcoin’ler, ayın başından beri yükseliyor

Kripto para piyasası bugün sert bir düzeltme yaşarken, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sert çakıldı. Metaverse altcoin’ler de ivme kaybetti. Ancak, dün, birçok metaverse tabanlı altcoin yüzde 5’ten fazla arttı. Fiyat artışları, bu hafta balina alımının ve metaverse sektörünün benimsenmesinin bir sonucu. Balinalar dipten metaverse tokenleri biriktirdikçe, bu altcoin’ler ayın başından bu yana önemli ölçüde yükseliyor. Ayrıca, BlockFi’nin ABD dışındaki müşteriler için önde gelen metaverse tokenlerinin alım satımını başlatması da fiyat artışlarına neden oldu.
ApeCoin (APE)'de Kritik Gelişme: APE Tutulamıyor
ApeCoin (APE), son iki hafta içinde mükemmel bir performans gösterdi. Kripto piyasası büyük düzeltmeye tanık olurken, APE fiyatı neredeyse yüzde 50 artarak yaklaşık 26 dolara yükseldi. Bununla birlikte, APE tokenleri bir yıl boyunca kilitli kaldığından, Otherside metaverse lansmanından sonra fiyat 16 dolara düştü. Düşüşe rağmen, Ethereum balinaları dipten alımlar yaptı. Ayrıca, dün oylanan ApeCoin staking ve yönetimin yeniden yapılandırması kesinlikle başka bir ralliyi tetikleyebilir. Decentraland (MANA) da balinaların dipten alımı ve BlockFi tarafından alım satım için kullanılabilirlik ile son zamanlarda fiyat artışına tanık oluyor. MANA, Ethereum balinaları tarafından son 24 saat içinde satın alınan ilk 10 tokenden biri. MANA, 1 Mayıs’tan bu yana yaklaşık yüzde 20 arttı. Son zamanlarda, Standard Chartered ve Fidelity Investments, Decentraland aracılığıyla metaverse’de arazi alanına girdi.

Balinalar, bu altcoin projelerine yöneldi

Sandbox (SAND), son 24 saat içinde Ethereum balinaları tarafından en çok satın alınan tokenler arasında yer alıyor. Önde gelen Ethereum balinası “Bonobo” 1.510.593 SAND satın aldı. Ayrıca, Dubai’nin düzenleyici ve NFT şirketi NFTSCAN’ın The Sandbox’ta arazi satın aldığı ve BlockFi’nin The Sandbox’ı ticaret ve teşvik için eklediği haberleri SAND fiyatlarını yükseltiyor. Fiyat, 1 Mayıs’taki dip seviyesinden bu yana yaklaşık yüzde 25 arttı. Ronin hack saldırısı nedeniyle fiyatlarda büyük bir düşüşe tanık olduktan sonra Axie Infinity (AXS) nihayet yukarı doğru hareket etmeye başladı. Kesin olmak gerekirse, ralli 4 Mayıs’ta şirketin Land stake ödüllerini açıklamasıyla başladı. Dün son 24 saatte fiyat yüzde 20’den fazla arttı. Ayrıca, BlockFi desteğinin de AXS tokeni için önemli olduğu kanıtlandı.
Metaverse Altcoin Projesinden Dev Ortaklık: Balinalar Harekete Geçti
Şirketler ve ünlüler, pazarda büyük fırsatlar gördükleri için metaverse piyasaya damgasını vuruyor. Son zamanlarda, Bored Ape metaverse projesi Otherside, NFT basımı yoluyla sadece bir günde 320 milyon dolar topladı ve gas ücretleri rekor seviyelere yükselirken Ethereum ağını bozdu.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku