Analist Uyardı: ”Ölüm Çaprazı” Belirdi! Bitcoin Bu Seviyeye Düşebilir!

114

‘Ölüm Çaprazı’ adı verilen uğursuz bir teknik gösterge, Bitcoin (BTC) boğa piyasasının sona erdiğini düşündürüyor. Kripto para analisti ‘Rekt Capital’, “Ne zaman bir ”Ölüm Çaprazı” ortaya çıksa, BTC daha derin bir düşüş yaşar” şeklinde bir uyarıda bulundu.

”Ölüm Çaprazı” göstergesi ne zaman ortaya çıkar ?

Ölüm çaprazı, büyük bir satış veya güçlenen düşüş trendini gösteren teknik bir grafik modelidir. Bu görünüm, bir varlığın kısa vadeli hareketli ortalamasının, uzun vadeli hareketli ortalamasının altına düştüğünde grafikte görünür. Tipik olarak, bu modelde kullanılan en yaygın hareketli ortalamalar, 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalardır. Analist Rekt Capital tweet’inde şunları söyledi:

BTC potansiyel bir ölüm çaprazı’nın eşiğinde. Bir ölüm çaprazı meydana geldiğinde, BTC daha derin bir düşüş yaşar. Bu göstergeinin Bitcoin için gerçekleşmesi ne kadar olası? Ve eğer öyleyse, potansiyel olarak ne beklemeliyiz? İşte ölüm çaprazı hakkındaki düşüncelerimi içeren açıklamalarım.

Analist Uyardı: Bu Gerçekleşirse Bitcoin (BTC) 20 Bin Dolara Düşebilir!
Analist Uyardı: Bu Gerçekleşirse Bitcoin (BTC) 18 Bin Dolara Düşebilir!

Bitcoin (BTC)’de düşüş devam edecek

Analist, ölüm çaprazı oluşmadan önce çok fazla yatay hareket olduğunu ve çok sayıda satışın zaten gerçekleşmiş olabileceğini belirtti. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolardan bu yana Bitcoin, keskin bir düzeltme yaşayarak yüzde 43,5 oranında değer kaybetti. Bununla birlikte, ön plana çıkan teknik sinyal, gelecek çok daha fazla düşüş olduğu anlamına gelebilir. Analist, 2017 boğa piyasası ve ölüm çaprazı’nın gerçekleşmesi için geçen süre ile bir karşılaştırma yaptı:

 BTC 2017’de zirveye ulaştığında, ölüm çaprazı’nın gerçekleşmesi 107 gün sürdü. Yani 3.5 ay. Ve bu 3 ay boyunca… Bitcoin, 20 bin dolarlık zirveden yüzde düştü.

Santiment Verileri Yayınlandı: Bitcoin (BTC) Yatırımcısı Altına mı Yöneldi?
Santiment Verileri Yayınlandı: Bitcoin (BTC) Yatırımcısı Altına mı Yöneldi?

Analist, Nisan 2018’de ölüm çaprazı gerçekleştiğinde, Bitcoin aynı yılın Aralık ayında 3.200 dolara düştüğü için aşağı yönde ek bir yüzde 65 düzeltme yaşadığını da sözlerine ekledi. 2019 ortasındaki mini ralli, zirveden 149 gün sonra ortaya çıkan ölüm çaprazı ile benzerdi. Bu zamana kadar, BTC fiyatları yüzde 53 düştü, ancak ölüm çaprazından sonra yüzde 55’lik bir düşüş daha meydana geldi.

Bitcoin için tarih tekerrür edecek mi?

Analistler, ölüm çaprazı’nın ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmeye çalıştı ve şunları söyledi:

Tarih tekerrür ederse, BTC Ölüm Çaprazı’nın Temmuz ayının sonları veya 2021 Eylül ayının başlarında gerçekleştiğini görebilir.

CoinShares Raporu: Bitcoin (BTC)'den Çıkan Yatırımcılar Buraya Yöneliyor
CoinShares Raporu: Bitcoin (BTC)’den Çıkan Yatırımcılar Buraya Yöneliyor

Önceki döngülerdeki önceki rakamları kullanarak,analist,  zirveden yaklaşık olarak benzer seviyelerde ortaya çıkan bir ölüm çaprazı’ndaki yüzde 55’lik bir düşüşün, Bitcoin fiyatının 18 bin dolara düşmesine neden olacağını öne sürdü. Böyle bir düşüşün, fiyatları geleneksel olarak büyük bir destek ve uzun vadeli alım bölgeleri olan 200 haftalık hareketli ortalamaya döndüreceğini de sözlerine ekledi.

BTC yatırımcıları için büyük yatırım getirisi ile harika fırsatlar sunma eğiliminde olan 200 Haftalık EMA ile bağlantılıdır.

An itibariyle, CoinGecko’ya göre Bitcoin, gün içinde 36.718 dolardan yatay işlem görüyordu.

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku