Yatırım Stratejisti: Bitcoin (BTC)’e değil Bu Altcoin’e Yatırım Yaptım!

141

Bianco Research Başkanı ve yatırım stratejisti Jim Bianco, yatırımcılar kripto para piyasalarındaki devasa çift haneli fiyat dalgalanmalarıyla baş edebilirlerse, sonunda galip geleceklerini söyledi. Ayrıca, ileriki günlerde daha yüksek oynaklık ihtimali gördüğü için, Bitcoin (BTC) yerine Ether satın aldığını da itiraf etti.

Kripto para piyasasında daha fazla volatilite olacak

Kripto para sektörü, keskin düzeltmeler ile bilinir. Piyasada yaşanan çift haneli yüzde düşüşleri ve artışları yeni bir şey değil ve son birkaç haftada meydana gelenler, bu olguyu yeniden doğruladı.

Ayılar kontrolü ele geçirmeden önce Bitcoin 50 bin dolar civarında işlem görüyordu. BTC, muhtemelen Elon Musk ve Çin’den gelen olumsuz haberler nedeniyle oluşan FUD sonrası çakıldı ve değerini sert bir şekilde düşürdü. Birkaç gün içinde BTC, 30 bin dolar’a düştü.

Altcoinler de yüzde 50 ve daha fazla fiyat düşüşüyle ​​büyük değer kaybına uğradı. Bu tür gelişmeler önemli kayıplara yol açsa da, Bianco Research Başkanı Jim Bianco, bu düzeltmenin sona ereceğini ve yatırımcıların galip geleceğine inanıyor. Bununla birlikte, piyasanın gelecekte de büyük olasılıkla bu tür dalgalanmalardan geçeceği konusunda uyardı ve şunları ekledi:

Geçen hafta tanık olduğumuz ciddi düzeltmenin çok daha fazlasını önümüzdeki birkaç ay ya da yıl içinde tekrar yaşayacağız ve bir şekilde atlatacağız.

Neden Bitcoin Değil?

Yönetici, kripto  para pazarının önemli potansiyelini özetledi, ancak “kontrol dışı kumarhane” zihniyetine sahip trader’ların gerçek sorun olduğunu belirtti. Daha önce bildirildiği gibi, son çöküş büyük olasılıkla çok fazla kaldıraçlı pozisyondan kaynaklandı ve trader’lar günler içinde milyarlarca doların tasfiye edildiğini gördü.

Bianco, BTC’nin 20 bin dolara’a ve ETH‘nin 1.400 dolar’ a ulaştığını gören parabolik fiyat artışından hemen önce 2017’de kripto para sektörüne girdiğini söyledi. Yönetici, şu anda “kripto para yatırımına” sahip, ancak ilginç bir şekilde sepetinde Bitcoin yoktur.

Ethereum (ETH)'un Boğa Koşusu Altcoin Sezonunu mu Müjeliyor?
Ethereum (ETH)’un Boğa Koşusu Altcoin Sezonunu mu Müjeliyor?

Bianco, Bitcoin yerine, varlığın gelecekteki performansına olan inancı nedeniyle portföyünün en önemli bölümünü ethere odakladı ve şunları ekledi:

Ethereum gibi bu kripto paralardan bazıları daha az volatilite sorunuyla karşılaşacak ve geleceğin gerçek değer deposu olacak.

Kripto paralara yatırım yapın

Yine de Bianco, hisse senetleri de dahil olmak üzere diğer risk varlıklarıyla daha fazla ilişkili olduğu için insanların kripto para piyasasına biraz yatırım yapmaları gerektiğini belirtti.

Üç ya da dört yıl önce durum böyle değildi. Ama şimdi durum farklı. VIX endeksi gibi borsada daha yüksek finansal piyasa oynaklığı elde edecek olsaydık, bu kripto para birimine bir inanç olarak yardımcı olabilirdi, evet, yeni bir düzeltmeye ihtiyacımız var ve çözüm bu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku