Analist: Litecoin’in Bu Seviyeleri Görmesi Çok Yakın!

0 58

Son 24 saatteki düzeltmelere bağlı kalmaksızın, “altın” olan Bitcoin’in gümüşü olan Litecoin, bir süredir yatırımcıların portföylerindeki konumunu pekiştiriyor.

Litecoin’e olan talep yükselişe geçmesinin ardından artıyor!

2020’de birkaç ay boyunca 40 ila 60 dolarlık fiyat diliminde dalgalandıktan sonra Litecoin, tekdüze trendini kırmayı başardı ve Bitcoin ve Ethereum’un fiyat performanslarını takiben kademeli olarak ivme kazandı. Yazım sırasında altcoin, 330 dolar civarında işlem görüyordu.

Ocak ayında yalnızca 49 bin aktif kullanıcı sayısı kaydettikten sonra Nisan ayında 100 binden fazla “aktif kullanıcıya” ulaşması sebebiyle Litecoin’in benimsenmesi ve popülaritesi önemli ölçüde arttı. Ek olarak, “yeni adreslerin” sayısının yanı sıra, aynı zaman dilimi içinde kuzeye giden bir yörüngeye de dikkat çekti.

Analist: Litecoin’in Ethereum’dan sonraki en büyük 2. altcoin olması an meselesi

Dünyanın en büyük altcoin’i olan Ethereum’a da bu noktada bakmaya değer. Litecoin ve Ethereum her zaman benzer piyasa yapılarına sahip olmuştur ve her iki kripto para de geçmişte benzer eğilimler kaydetmiştir. Gelinen bu noktada, her iki coin’in de aynı boğa döngüsünün farklı aşamalarında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Aslına bakılırsa, Amsterdam merkezli teknik analist Michaël van de Poppe geçtiğimiz günlerde Litecoin’in Ethereum’u tamamen takip etmesinin yalnızca bir “zaman meselesi” olduğunu vurguladı. Rekt Capital ile bağlantılı ünlü trader ve analist, Litecoin’in bu “oldukça ilginç durumuna” işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

Bu bir nevi farkı belirleme oyunu. Litecoin hala Ethereum’u takip ediyor.

Van de Poppe ayrıca, LTC’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) geçtikten sonra, yükselen yörüngesinin “oldukça olağanüstü” olacağını şu ifadelerle belirtti:

ETH, eski ATH’sinden çıktı ve kabaca yüzde 156 yükseldi. Aynı basit matematiği yaparsak ve bu ralliyi gelecekte LTC için tahmin edersek, 900 dolarlık bir Litecoin’e yaklaşacağız. ETH artışı henüz bitmedi… yine de daha fazla yükselebilir. Litecoin pazar takipçisi ve ETH pazar lideri olduğu için ETH artışı ne kadar olursa, Litecoin de o kadar çok yükselecek.

Rekt Capital: Litecoin grafiğinde muazzam bir yükseliş var

New Jerseyli Litecoin savunucusu bir Twitter kullanıcısı olan ‘Jonny Litecoin’ kısa bir süre önce altcoin için benzer bir fiyat öngörerek LTC’deki boğa pozisyonunu şu ifadelerle açıkladı:

Hızlı bir dalıştan sonra harekete geçiyoruz!! Litecoin, 1.000 dolara ulaşmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Rekt Capital isimli analist, Şubat ayı sonundaki bir çizelgeyi kullanarak, dört yıllık döngüdeki her ilk grafiğin LTC için patlayıcı olma eğiliminde olduğunu vurguladı. Ayrıca, coin’in dört yıllık döngü dirençlerini çok geride bıraktığının altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

LTC grafiğinde muazzam bir yukarı eğilim göreceğiz. Bu yüzden dört gözle beklenecek çok şey var… Litecoin’in tadını çıkaracağı çok şey var.

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku