Blackrock Yöneticisi: Bitcoin (BTC) Henüz Zirveye Ulaşmadı!

0 60

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’un genel müdürü Rick Reider, yakın zamanda CNBC ile yaptığı röportajda, Bitcoin (BTC)’in dayanıklılığını kanıtladığını ve önümüzdeki yıllarda global finansın bir parçası olacağını söyledi. Genel müdür ayrıca, lider kripto para biriminin henüz zirveye ulaşmadığına inanıyor. Reider şunları söyledi:

Bitcoin ilginç bir varlık. Henüz zirveye ulaşmadı. Önünde volatilite ve regülasyonlar gibi birtakım engeller ve belirsizlikler var. Ama Bitcoin dayanıklılığını kanıtladı ve bütün bu sorunların üstesinden gelecek!

Eski bir Bitcoin karşıtı

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinin Bitcoin’i desteklemesi, Wall Street devlerinin lider iyi kripto para birimine karşı artan güvenini pekiştiriyor. Son zamanlarda, üç aylık finans raporunda firma, bu yıl Ocak ayında birkaç milyon değerinde Bitcoin vadeli işlem satın aldığından bahsetmişti. BlackRock’un  CEO’su BTC’yi birkaç yıl önce dolandırıcılar için bir kara para aklama aracı olarak adlandırmıştı. Birçok BTC karşıtı yönetici gibi o da Bitcoin kervanına sonradan dahil oldu.

 Kripto para piyasası kan ağlıyor

Bitcoin fiyatı bugün erken saatlerde azalan hakimiyetin ve artan girişlerinin ortasında 50 bin dolar’ın altındaki seviyelere düştü. Kızıla dönen piyasada, birçok BTC tutkunu, bu düşüş konusunda Elon Musk’un Tesla arabaları için Bitcoin ödeme seçeneğini durdurma duyurusunu suçladı. Musk bu karara gerekçe olarak çevresel faktörleri gösterdi.

Jack Dorsey ile Bitcoin’in yenilenebilir enerjiyi teşvik ettiği konusunda hemfikir olan Musk’ın fikrini neyin değiştirdiği konusunda topluluktaki pek çok kişinin kafası karışmıştı. Her durumda büyük bir çöküş gerçekleşti ve kripto para piyasası kelimenin tam anlamıyla kan ağladı. Piyasanın toplam hacmi, son 24 saat içinde neredeyse 400 milyar dolar kaybetti.

Ayrıca Bybt’den alınan verilere göre, aynı dönemde yaklaşık 4 milyar dolar değerinde hem uzun hem de kısa pozisyon tasfiye oldu. Tasfiyelerin çoğunu Bitcoin piyasaları oluşturuyor. Bu haberin yazıldığı sırada 2 milyar doların biraz üzerinde BTC pozisyonu likidite oldu. Ardından ETH ve Filecoin geliyor. Tasfiyelerin yaklaşık yüzde 90’ı Huobi ve Bybit’te gerçekleşti. Ardından Binance ve OKEx’te bulunan long pozisyonlar dikkat çekti.

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku