Deneyimli Analist Korkuttu: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

0 89

InTheMoneyStocks’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Bitcoin (BTC)’in 30 bin dolara düşebileceğini öne sürüyor ve kurumsal benimsemenin daha yavaş olacağını öngörüyor. Gareth Soloway, Tesla (NASDAQ:TSLA) tarafından Bitcoin (BTC)’in ödeme şekli olarak kabul edilmesini askıya almasından sonra; Bitcoin’in daha fazla fiyat düzeltmesi öngörerek 30 bin dolar seviyesini görebileceğini belirtti.

Kitco News’e konuşan Soloway, 30 bin dolar engelini aştıktan sonra, Bitcoin’in bir kez daha 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolardan işlem görebileceğini belirtti. Bitcoin fiyatında %50’lik bir düzeltmenin olağandışı olmadığını savundu. Nisan ayında, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 dolara ulaşmıştı. Soloway, Bitcoin ile ilgili tahminlerine şunları da ekledi:

Ama hala bu fiyat çizgisinin kırılmasını ve en azından 30 bin dolara ve ardından potansiyel olarak 20 bin dolara düşmesini bekliyorum. Unutmayın, 20 bin dolar önceki 2017’nin en yüksek seviyesiydi. Yani buna geri dönmek çok mantıklı olacaktır. Ve yine, yatırımcıların kısa vadeli hafızaları var, ancak Bitcoin’i düşünürseniz, %50’lik düzeltmeler temelde Bitcoin için sıradan bir işlemdir. Bu çok sıra dışı değil.

Ünlü stratejiste göre,  Elon Musk‘un kripto para birimi kararları, piyasa fiyatları üzerinde etkili olabilir. Özellikle de Tesla’nın kararını kamuoyuna açıklaması ve akabinde Bitcoin (BTC)’in 50 bin doların altında işlem görmesinden sonra Musk’ın açıklamalarının dalgalanma etkileri olabileceği için ciddiye alınması gerektiğini ekledi.

Kurumlar Bitcoin konusunda şüpheci olabilir

Tesla, Bitcoin madenciliğinde kullanılan yüksek enerji tüketimini gerekçe göstererek Bitcoin ile ödemeleri askıya aldı. Soloway ayrıca,  BTC’nin kurumsal alımının Tesla kararının ardından düşebileceği konusunda uyardı. Soloway’e göre, yatırımcılar çevre koruma önceliklerini sorgulayacaklarından bazı kurumlar yatırımcılar BTC konusunda şüpheci olabilir.

Tesla’nın kararı, Musk’ın diğer şirketi SpaceX’in bazı görevleri için Dogecoin’i kabul edeceğini açıklamasından sonra geldi. İlginç bir şekilde Musk, BTC ve Dogecoin’de çok önemli bir rol oynadı ve altcoinleri düzenli tweetler aracılığıyla tanıttı. Musk ayrıca, bu altcoini kitlesel olarak benimsemeye zorlarken işlemleri daha verimli hale getirmek için Dogecoin geliştiricileriyle etkileşimde bulunduğunu ortaya koydu.

Soloway, Musk’ın Dogecoin desteğinin makul olduğuna inanıyor çünkü altcoinin şu anki ortalama 50 sentlik fiyatı, Bitcoin’den farklı olarak yatırımcıların satın almasını kolaylaştırıyor. Bitcoin, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre son yedi günde %16 düşüşle 48.890 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku