Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 23 Bin Dolara Çakılabilir!

72

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde yüzde 10 değer kaybederek 1,56 trilyon dolar seviyesine geriledi. Bitcoin (BTC) aylardır devam eden yükselişine yönelik ilk büyük darbeyi Mayıs ayında aldı ve  bu darbenin etkileri hala devam ediyor gibi gözüküyor.

Bitcoin Kan Kaybediyor

30 bin dolar seviyesine sert bir iniş yapan Bitcoin, devamında 40 bin doları birkaç kere test etse de bu seviyede kalıcı olamadı. Bitcoin fiyatının bir süredir 36 bin dolar desteğinin üzerinde tutunması yatırımcılara umut verse de son hareketlilik bunun da sonunu getirdi. Lider kripto para birimi, 24 saat içerisinde yüzde 9 düşüş yaşayarak 33 bin doların bile altına çekildi.

Bu düşüş, altcoinlerin de ciddi kayıplar yaşamasına neden olarak kripto para piyasasının genel olarak küçülmesine yol açtı. Tanınmış bir kripto para analisti olan NebraskanGooner’e göre, Bitcoin “şu anda bir ayı döngüsünde”.

23 bin dolara düşebilir

Dört saatlik grafik, Pazartesi günü tartışılan simetrik üçgen deseninin oluşumunu vurguluyor. 50 bin dolarlık bir kırılmanın yükseliş tahmini, bir kırılma olarak önümüze kapıyı kapattı. 32 bin dolarlık destek tutamazsa, üçgendeki yüzde 35’lik düşüş muhtemelen gerçekleşecek ve Bitcoin (BTC)’i 23 bin dolar’a gönderecek. Düşüş görünümüne güven veren diğer teknik seviyeler, dört saatlik grafikte Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi ve Göreceli Güç Endeksi (RSI). Her iki gösterge de piyasaya daha fazla satıcı çağırmaya devam edebilecek canlı düşüş sinyallerine sahip.

NebraskanGooner, bir sonraki boğa döngüsünün “devam eden satışlara rağmen her zamankinden daha büyük” olacağına inanıyor. Bu nedenle, yatırımcıların “iyinin tadını çıkarmak için kötüyü aşması” gerekir. Önde gelen kripto paralar arasında en çok değer kaybedenin ise yüzde14,8 ile Polkadot (DOT) olduğu görülmekte. DOT’un hemen arkasında yüzde 13 ile Dogecoin (DOGE), daha sonra yüzde 12,7 ile Binance Coin (BNB) ve son olarak yüzde 11,5 ile Uniswap (UNI) yer alıyor.

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku