Amerikalılar Ethereum’dan Daha Fazla Dogecoin’i Duydu!

8

Biri akıllı sözleşmeler getirdi ve merkezi olmayan finansın dokusunu oluşturdu diğeri ise sadece bir meme. Ethereum (Dogecoin), piyasaya çıktığından bu yana beş yıldan biraz fazla bir süre içinde dünyayı akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans, getiri tarımı ve fungible olmayan tokenlerle tanıştırdı ve piyasa değerine göre en büyük ikinci Blockchain projesi olarak Bitcoin’in hemen arkasında yerini aldı.

Dogecoin en çok bilinen ikinci kripto para oldu

Dogecoin, hiçbir yenilik sağlamayan, gerçek bir varoluş nedeni olmayan ve yalnızca son 12 ayda ünlü bir multi-milyarderin oyuncağı olduğu için popüler olan bir meme kripto para birimidir. Harris Poll tarafından, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2.000’den fazla yetişkin üzerinde yapılan ve kripto para birimleri hakkındaki düşüncelerini belirtmelerini isteyen bir anket çalışması yapıldı. CouponCabin ile birlikte yürütülen bu anketin sonuçlarına göre, doğal olarak beklenebileceği gibi, ortalama bir vatandaşın, Ethereum‘dan çok Dogecoin (DOGE)’e aşina olduğu belirlendi.

Anketin bulgularına göre, yanıt verenlerin anket katılımcılarının %29’u Dogecoin (DOGE)’e aşina olduklarını söylerken, bu oran Ethereum’a aşina olanların ise sadece %21’ini oluşturuyor. Toplam 2.063 katılımcının %89’u en azından kripto para birimini daha önce duyduğunu söyledi. Anket katılımcılarının büyük çoğunluğu (%71) tarafından Bitcoin, zaten biliniyordu.Anket sonuçlarına göre son zamanlarda tanınırlığı artan altcoin Dogecoin ise en çok bilinen ikinci kripto para oldu.

Amerikalılar’ın %31’ine göre kripto para birimleri paranın geleceği

Amerikalıların Dogecoin haricinde, aşina olduğunu iddia ettiği diğer kripto paralar arasında, ankete katılanların %21’inin bilgisi olduğunu söylediği, Coinbase ve Circle tarafından başlatılan USD Coin (UDC) stabilcoin de yer alıyor. Ankete katılanların yaklaşık %18’i Litecoin (LTC)’e aşina olduklarını ve %10’u Stellar (XLM)’ın kendileri tarafından bilindiğini söyledi.

Anket katılımcılarına yöneltilen, kripto para birimlerinin paranın geleceği olacağına inanıp inanmadıkları sorusuna ilişkin olarak, katılımcıların %31’i olumlu yanıt verdi ve %30’u kriptoyu “yenilikçi” olarak düşündüklerini söyledi. Aynı zamanda, ankete katılanların %23’ü kripto para birimini çabuk zengin olma planı olarak gördüklerini söylerken, %19’u teknolojiyi karanlık veya kötü olarak nitelendirdi. Ankete katılanların neredeyse yarısı (%44), çevrimiçi bir geri ödeme ödül programının bir parçası olarak kripto para almaya açık olacaklarını söyledi.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku