Popüler Analist: Lider Altcoin Ethereum, Yüzde 500 Fırlayabilir!

30

Ethereum’un son zamanlarda bu kadar ün kazanması tesadüf değil. Sadece Bitcoin’in kripto piyasasını domine ettiği zamanlar geride kaldı. Şimdi, BTC hala tartışmasız hâkim kripto para birimi olsa da lider altcoin Ethereum, BTC’nin çok gerisinde değil. Pazar çapındaki düzeltmeye rağmen, tüm gözler hala bu iki büyük kripto para biriminin üzerinde.

Popüler analistten ETH yorumu

Bitcoin hakimiyeti yüzde 45’e yükselirken, Ethereum (ETH)’un hakimiyeti ise yüzde 17’ye yükseldi. BTC’nin zayıflayan hakimiyeti, başka bir altcoin sezonu olasılığına da işaret ediyor. Alternatif bir ralli iddiaları hızla artarken, tüm gözler önde gelen altcoin olan ETH’de. Birçok trader, kripto para birimi için çeşitli fiyat tahminleri öne sürerken, en çok yükseliş 10 bin dolarlık eşiktir. Bu deneyimli yatırımcı Ethereum için fiyat hedefi olarak 19.970 dolar öngörüyor.

Yakın tarihli bir röportajda, Lark Davis (popüler kripto analisti) Ethereum konusundaki görüşlerini paylaştı. Yakın zamanda 4.313 dolarlık zirvesini (ATH) ihlal ettikten sonra, en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum birkaç düzeltme atlattı ve yazım sırasında 2.568 dolardan işlem gördü. Analist, tahminine teknik destek sağlamak için, ETH’nin yüzde 473 oranında artacağı teorisini destekleyen farklı faktörler de sundu.

Ethereum coşkusu

ETH’nin yalnızca trader’lar ve yatırımcılardan çok fazla ilgi gördüğü şüphe götürmez. Bu, son birkaç aydır altcoin’e olan ilginin artmasıyla kendini gösteriyor. Bitcoin hala hâkim kripto para olarak kalsa da analist konuya dair şunları söyledi:

Spot işlem hacminde Ethereum ve Bitcoin arasındaki fark bu hafta ilk kez kötüleşti. Bunların çoğu sadece bireysel faizden değil, ekosisteminin kurumsal menfaatinden, stake etme ödülünden, risk ödülünden ve deflasyon mekanizmasından kaynaklanıyordu.

Bunlara ek olarak, EIP 1559 gibi çeşitli geliştirmeler, Ethereum ilgisindeki artışı tetikledi. Davies ayrıca altcoin üzerindeki üçlü halving etkisi konusunda şunları ekledi:

Üçlü halving seti birkaç ay içinde gerçekleşecek… Bu işlem, fiyatı aya göndermek için bir katalizör olacak. Ethereum’un, ortalama yıllık ihraç oranı, yüzde 4.5’ten yüzde 0.5’e inecek ve yüzde 90’lık bir düşüş yaşayacak, böylece bu anlamda Bitcoin’i geride bırakacak. Bu, üç Bitcoin varlığına eşdeğer olacaktır.

Varlık devinden Ethereum ETF başvurusu

Menkul kıymetler yönetim şirketi VanEck’in bir Ethereum Borsa Yatırım Fonu (ETF) için başvuruda bulunduğuna dair son haberlerle birlikte, bu yükseliş haberi, kripto paraya artan kurumsal ilginin bir göstergesiydi. Davis ayrıca şunları söyledi:

Altın ETF, piyasa değerini sekiz yılda iki trilyondan on trilyona çıkarmak için yüzde 473’lük bir fiyat artışına neden oldu. Aynı yüzdeye dayalı benzer bir etki, Ethereum için 19.970 dolar ve Bitcoin için 269 bin dolar anlamına gelecektir.

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku