Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Blockchain Paylaşımlarına Devam Ediyor

0 65

Son günlerde Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Twitter hesabından Bitcoin (BTC) ve Blockchain teknolojisi hakkında paylaşımlar yapıyor. Son olarak yapılan paylaşımda blokzincir terminolojisini incelemeye devam ediyoruz diyerek bazı terimler ele alındı.

Yapılan paylaşımda kripto paralar ilgili oldukça önemli olan, “Dağıtık Defter Teknolojileri”, “Ademi Mekeziyet”, “Genel Dağıtık Defterler” ve “Özel Dağıtık Defterler” terimlerinin açıklamaları yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelişen teknolojilerde de söz sahibi olmak istediklerini belirterek konuşmasında dijital paralar konusuna şu sözlerle değinmişti;

“Dijital paraların, teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımlar atıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsalarından, kullanıcıların bilgilerini, varlıklarının toplam değerini isteyen bir yazı göndermişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku