Kripto Para Borsası Coinbase Nihayet Net Tarihi Verdi!

0 60

Hayır, bu bir 1 Nisan şakası değil !! 1 Nisan Perşembe günü, kripto para borsası Coinbase, nihayet ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay aldığını açıkladı ve halka açılacağı kesin tarihi verdi: 14 Nisan 2021.

Tartışmasız ABD’nin en büyük kripto para birimi işlem platformu olan  Coinbase Global Inc, hisselerini ABD borsasının Nasdaq endeksine kote ettirmek için düzenleyici kurumdan onay aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu kararı, ana akım finansal hizmetler sektöründe hızla onay görmekte olan dijital para birimlerinin meşruiyetine yeni bir boyut ve güç katmış oldu.

Hafta başında, finansal hizmetler şirketi Visa ödeme ağındaki işlemlerin kripto para birimi USD Coin ile yapılabileceğini açıklamıştı. PayPal PYPL.O ise ABD’li tüketicilerin kripto para birimleriyle online alışveriş yapmalarına olanak verdiğini açıklamıştı.

Doğrudan halka arz planlayan Coinbase, hisselerinin Nasdaq’ta 14 Nisan’da işlem görmeye başlacağını tahmin ediyor.

Doğrudan halka arz yönteminde, ilk halka arzdakinin aksine hisselerin hiçbiri önceden satılmıyor. Şirketin hisse fiyatı, borsaya yapılan emirlerle belirlenecek.

 Önemli Bir Adım

Bu, Coinbase ve tüm kripto para birimi topluluğu için önemli bir gelişmedir ve diğer kripto para şirketlerinin halka açılmaları ve ana akım finansal ekosistem ile boşluğu doldurmaları için öncü olduğu anlamına geliyor.

Coinbase, şu anda 100’den fazla ülkede kripto para ticareti yapan ve 43 milyondan fazla kullanıcısı olan devasa bir platform.

Coinbase, 2012’deki başlangıcından bu yana, özellikle son üç yılda çok hızlı büyüdü. Şirket, kripto para saklama hizmetleri, fon yönetimi ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan ürün ve hizmetlerini sunmaktadır.

Sonuç olarak, Coinbase, birçok OTC anlaşmasını kolaylaştırdığı için kurumsal yatırımcılar için ideal bir seçenek haline geldi. Kurumsal katılım daha da artmaya devam ettikçe Coinbase ve hissedarları muhtemelen bundan fayda sağlayacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku