Amazon CEO su Jeff Bezos İstifa Ediyor! Yerine Gelecek İsim Kripto Para Topluluğunu Heyecanlandırdı

0 5

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan ve 125 milyar dolar ciro açıklayan Amazonun CEOsi Jeff Bezos dünyayı şoke eden bir açıklama yaptı.

Jeff Bezos Amazon CEOluğundan istifa edeceğini söyledi. Yaklaşık 30 yıl önce kendi garajında kurduğu ve şu anda dünyanın en değerli şirketi olan Amazonun kurucusu Jeff Bezos e-ticaret devinin CEOluğundan istifa edecek.

Bezos Amazonun kripto ürün tekliflerini denetleyen Amazon Web Hizmetleri CEOsu Andy Jassynin yerini alacağını duyurdu.

 Amazon personeline bir mektupla kararını bildiren Jeff Bezos “Hiç bu kadar enerjim olmadı ve aldığım karar emekli olmakla ilgili değil. Tutkulu bir şekilde çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Bezos Jassynin “olağanüstü bir lider olacağını ve ona güveninin tam olduğunu” da belirtti.

Yeni CEO: Yeni Umut 

Kripto dünyasının dikkati piyasa değerine göre dünyanın üçüncü en değerli şirketinin uzun vadeli kripto para stratejisinin bir göstergesi olabileceğinden blockchain teknolojisini benimseme söz konusu olduğunda Jassynin geçmişine dönüyor.

Jassy ​​2017de blockchain teknolojisinin ve bu teknolojinin Amazonun işine uygulanabilirliğini ele alan bir rapor sundu. Amazon Yeniden Keşfet” isimli konferansında yaptığı açıklamada blockchainin “dağıtılmış bir defterden” daha fazlası için kullanılabileceğinden şüphe duyduğunu ancak aynı zamanda kendisinin ve ekibinin sektörle kişisel olarak ilgilendiğini belirtti .

Yeni CEO gelecekteki olasılıklar ve işbirliği için kapıyı açık bıraktı ancak “Müşterilerin nihayetinde orada ne yapacakları bizi çok ilgilendiriyor” dedi.

2018de Jassy ​​iki blockchain ürününün lansmanını yöneterek “yarı blockchain” teklifiyle ilerleme kaydetti:   Amazon kuantum defter veritabanı ve Amazon tarafından yönetilen Blockchain. Cointelegraphın bildirdiği gibi ürünler merkezi veritabanlarını korudu ancak kriptografik nitelikler içeriyordu.

Bu atılımların yanı sıra Amazon büyük ölçüde yalnızca günah keçisi olarak kripto manşetlerine girdi: Kasım 2020de Coinbase sık sık hizmet kesintilerinden biri için Amazon web hizmetleri kesintisini sorumlu tuttu. Ancak yeni CEO göreve başladığında kripto para topluluğu Jassynin getireceği değişiklikleri görmek için sabırsızlanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku