“Teknik Satışlar” Popüler Analist: Altın Bu Seviyeleri Görebilir!

129

Altın ve gümüş fiyatları Perşembe günü ABD’de gün ortası ticaretinde düştü. Kısmen artan ABD Hazine getirileri ve kısa vadeli, vadeli işlem yatırımcılarından yapılan satışların baskısı altında. İki kıymetli metal için kısa vadeli grafikler, grafik tabanlı ayıları cesaretlendirmek için bu hafta kötüleşti. Haziran altın vadeli işlemleri en son 13.10 dolar düşüşle 1.942.50 dolardan ve gümüşü ise en son 0.721 dolar düşüşle 24.535 dolardan işlem gördü.

Piyasalara genel bakış ve altın teknik analizi

ABD borsa endeksleri öğlen saatlerinde karıştı. ABD hisse senedi endeksi boğaları, endekslerdeki kısa vadeli fiyat düşüş eğilimleri durduğu için şimdiye kadar daha iyi bir hafta geçiriyor. Ancak, büyük jeopolitik kaygılar nedeniyle yatırımcılar arasındaki risk iştahı hiçbir şekilde güçlü değil. Dünya Bankası ve IMF toplantıları bugün Washington DC’de devam ediyor. Fed Başkanı Powell da dahil olmak üzere önde gelen merkez bankası başkanlarının bugün IMF panelinde konuşma yapması planlanıyor. Merkez bankacılarının para politikalarında şahin bir tavır sergilemeleri bekleniyor.

"Teknik Satışlar" Popüler Analist: Altın Bu Seviyeleri Görebilir!

Nymex ham petrol vadeli fiyatları bugün daha yüksek ve varil başına 104.00 dolar seviyelerinde işlem görüyor. ABD doları endeksi bugün daha güçlü. 10 yıllık ABD Hazine bonosunun getirisi şu anda yüzde 2,95’i buluyor. Teknik olarak, Haziran vadeli altın boğaları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip ancak bu hafta zayıfladı ve yakında yeniden güç göstermesi gerekiyor. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, 2.000,00 dolarda, katı direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.900,00 dolar seviyesindeki sağlam teknik desteğin altına itmek. İlk direnç bugünün yükseği 1.960.10 dolarda ve ardından 1.972.50 dolarda görülüyor. İlk destek bugünün en düşük seviyesi olan 1,938.00 dolar ve ardından 1,928.00 dolar seviyesinde görülüyor.

Gümüş ve bakır teknik analizi

Mayıs vadeli gümüş boğaları ise genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip ancak bu hafta zayıfladı ve yakında yeni güç göstermeleri gerekiyor. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları ons başına 26.00 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 24.00 dolardan sağlam desteğin altında kapatmak. İlk direnç 25,00 dolarda ve ardından bugünün yükseği 25,31 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek ise 24.20 dolarda ve ardından 24.00 dolarda görülüyor.

"Teknik Satışlar" Popüler Analist: Altın Bu Seviyeleri Görebilir!

Bakır fiyatları bugün seansın zirvesine yakın kapandı. Bakır boğalar, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahiptir. Bakır boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları Nisan’ın yükseği 486.00 cent ile sağlam teknik direncin üzerine iterek kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 450,00 centte sağlam teknik desteğin altında kapatmak. İlk direnç bugünün yükseği 471.80 centte ve ardından 475.00 centte görülüyor. İlk destek bu haftanın düşüğü 461,95 centte ve ardından 460,00 centte görülüyor. Daha fazla altın haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kitco
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku