FED Başkanı Jerome Powell’den Çarpıcı Dogecoin (DOGE) ve Dijital Yuan Açıklaması!

0 151

ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell, 28 Nisan’da düzenlediği basın toplantısında kripto para sektörünün en merak edilen konularından biri olan Dogecoin (DOGE) ve Dijital yuan konularına değindi.

Yahoo Finance muhabiri Brian Cheung, Dogecoin ve GameStop hakkında soru sorduğunda, Powell, hisse senedi piyasalarında “köpüklenme” olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

”Birçok insan varlık fiyatlarına bakar ve hisse senedi piyasalarında olup bitenleri inceler. Ve bence, Dogecoin ve Gamestop hisse senedi piyasalarındaki köpüğü yansıtıyorlar.”

Dogecoin, Elon Musk’ın “SNL” tweetinin ardından bir başka keskin fiyat artışı gördü. Tesla CEO’su, kripto para biriminin en ateşli destekçisi olarak biliniyor.

Dijital Yuan

Powell, ABD’nin Çin’in Merkez Bankası dijital para birimi olan olan dijital yuan  modelini taklit etmeyeceğini ve araştırmayı kendine özgü stratejilerle sürdüreceğini söyledi. Powell, ABD’nin ABD Doları’nın dijitalleşme sürecini gereksiz yere hızlandırmayacağını, bunun yerine bu süreçte herhangi bir yanlış adımdan kaçınmaya odaklanacağını söyledi.

Powell şunları ekledi:

“Doğru yapmak, hızlı yapmaktan çok daha önemli. Hükümetin, kullanıldığı her ödemeyi gerçek zamanlı olarak görmesine gerçekten izin veren bir şey. “

ABD merkez bankası, ülkenin finansal sistemine dijital dolar’ı yerleştirmenin zorluklarını anlamak için yavaş davranıyor. Öte yandan, bazı piyasa analistleri, ABD’nin dijital yuan’a karşı dolar dijitalleşmesinde zaten önde olduğuna inanıyor. Bunun nedeni, bugün kripto para ticaretinin çoğunun USD’ye sabitlenmiş stabilcoin’lerde gerçekleşmesidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku