Rapora göre, bankaların kripto piyasasına karşı hala güven sorunu bulunuyor

0 0

Son aylarda merkezi ve merkezi olmayan finans arasındaki ayrım birçok bankanın müşterisine kripto saklama hizmetleri sunmaları ile kapandı.

Yeni bir rapor çoğu bankanın dijital para birimleri ile ilgili hala şüpheleri olduğunu ortaya koydu. Belge YouGov ile bir ortaklık yoluyla hem RUSİ hem de ACAMS tarafından görevlendirildi. Birçoğu kripto para birimi borsalarını ve diğer para şirketlerini izlemekten ve yönetmekten sorumlu olan dünya çapında finansal düzenleyicilerden yaklaşık 566 bireysel yanıt içeriyor. Finansal istihbarat birimleri de anket için bilgi sağladı.

Bu kurumlar arasındaki birincil endişe Bitcoin ve kripto para birimlerinin kötü amaçlar için yaygın olarak kullanılması şeklindedir. Bitcoin teröristleri siber saldırıları ve diğer tehlikeli kuruluşları finanse etmek için potansiyel bir araç olarak görülüyor. Birçok banka riski azaltmak için çözüm arayışı içerisinde olmayıp Bitcoin kullanımının daha karanlık tarafının potansiyel sonuçlarıyla başa çıkma konusunda başarılı olamıyor.

Ankete katılanların yaklaşık % 70i suç faaliyetlerini dijital para birimi kullanımı ile ilgili birincil endişeleri olarak listeledi.

Raporun ortak yazarı ve Mali Suç ve Güvenlik Araştırmaları Merkezinde araştırma analisti olan Kayla İzenman bir röportajda şunları söyledi:

Kripto endüstrisi riske karşı koymak ve tespit etmek için kendi yeteneklerine büyük ölçüde güveniyor gibi görünürken hükümetin neredeyse çok fazla inancı yok. Tüm sektörler kripto para biriminin kullanımının artmakta olduğu konusunda hemfikir olduğu için boşluğu kapatmak çok önemli ancak yasadışı faaliyetlere kapı açma riski taşıyan iç düzenleyici eylemler konusunda net bir fikir birliği olmadığını biliyoruz.

Ankete katılan diğer kişiler yaptırımların yasadışı operasyonlardan çok daha endişe verici olduğunu öne sürüyor.

ACAMSın genel müdürü ve Financial Action Task Forceun (FATF) eski genel sekreteri Rick McDonell Bu anketin sonuçları hükümetlerden finansal kurumlardan ve kripto endüstrisinden katılımcıların kripto para birimi hakkında nasıl düşündüklerine dair benzersiz küresel bir fikir vermektedir: potansiyeli ve riskleri. Politika oluşturma ve düzenleyici uygulama dünya çapında şekillenmeye devam ettikçe görüşleri hiçbir şeye değmez açıklamalarını yaptı.

Rapor standart para firmaları ve düzenleyiciler ile dijital para birimi arenası arasında ne kadar yer olduğunu gösteriyor. Kripto ile yapılan ankete katılanlar dijital endüstrinin geleneksel işlemlerden çok daha şeffaf olduğunu öne sürse de standart kurumlar lehine olan katılımcılar bu fikri tiye aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku