Aykırı Analist Uyardı: Bitcoin Ayı Piyasasının Pençesine Düştü!

1.048

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) düşüş trendinde ve fiyat kaybı yaşamaya devam ediyor. BTC fiyatında görülen bu düşüş, bütün piyasayı altüst ederken yatırımcılar ise hala bunun gerçek bir ayı piyasası olup olmadığının kavgasını veriyor.

Bitcoin fiyatındaki düşüş, sancılı geçecek bir ayı piyasasına mı işaret ediyor?

Ünlü bir kripto para analisti CryptoWhale, Bitcoin (BTC) yatırımcısı olmasına rağmen zaman zaman, lider kripto para birimine şüpheyle yaklaştığını belirten açıklamalar yapıyor. Analist, BTC fiyatındaki düşüşün aslında çok sancılı geçecek bir ayı piyasasının ilk günleri olduğunu düşünüyor. CryptoWhale Twitter üzerinden yaptığı açıklamada son düşüşün aslında ayı piyasasının ilk sinyali olduğunu vurguladı ve şunları söyledi:

Bitcoin, acımasız bir ayı piyasasının ilk aşamalarında ve bir daha asla tüm zamanların en yüksek seviyelerini geçemeyecek.”

Aykırı Analist Uyardı: Bitcoin Ayı Piyasasının Pençesine Düştü
 

CryptoWhale’in bu tespitine, Bitcoin yatırımcıları ve bazı analizciler sert bir şekilde karşı çıktı. Popüler altın savunucusu ve BTC eleştirmeni Peter Schiff’in oğlu olan 19 yaşındaki Spencer Schiff, babasının bile BTC için bu kadar düşüş beklentisinin olamayacağını söyleyerek, CryptoWhale’e şu şekilde yanıt verdi:

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini geçtiği zaman, aşağılanmanın keyfini çıkarın.

BTC 100 bin dolar hedefine ulaşabilecek mi?

İlginç olan şu ki, oğlunun karşı çıkmalarına rağmen, ünlü kripto eleştrimeni Peter Schiff’in de, CryptoWhale’inkine benzer düşüş hikayeleri de vardı. Peter Schiff Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Bitcoin (BTC)’in bir fiyat rallisi başlatamamasının piyasa için endişe verici olduğunu söyledi ve şunları belirtti:

Bitcoin bugün diğer risk altındaki kripto paralarla birlikte toparlanamadı. Bu boğalar için büyük bir endişe olmalı. Spekülatörler yatırımlarını başka bir yere koymayı tercih ederse ve muhafazakar yatırımcılar uzak durursa, BTC satın almak için kim kalır?

Analistler, Bitcoin (BTC)’in tüm zamanların en yüksek seviyesini geçip geçemeyeceği konusunda hemfikir değiller. Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi, yakın vadede 100 bin dolar, Bitcoin’in kırılması beklenen fiyat işareti olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, BTC’nin 100 dolar rallisini gerçekleştirebileceğini düşünen analistler, Bitcoin’in düşüş dalgası tarafından vurulabileceğini iddiia ediyor.2021’in büyük bölümünde Bitcoin konusunda iyimser olan PlanB, paylaştığı bir tweetinde, ‘‘BTC buradan sadece yukarı veya aşağı gidebilir. Lider kripto para birimi mevcut fiyatından düşerse, 40 bin doların altına indiğini de görebiliriz’’ dedi. BTC’in oradan ne kadar düşebileceğini söylemek mümkün değil. Aynı şekilde, fiyat bir yükseliş yaparsa, Bitcoin’in ne kadar yükseğe çıkabileceğini söylemek mümkün değil. Ancak El Salvador’dan Nayib Bukele ve Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev gibi savunucular, Bitcoin’in bu yıl kesinlikle 100 bin dolara ulaşacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku