Alibaba, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Hareketlendi!
Alibaba, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Hareketlendi!

Alibaba Cloud’dan Çinli Kripto Para Madencilerine Uyarı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çinli medya kaynakları, Alibaba Cloud behemoth’un Çin’deki kripto para şirketlerine hizmet vermeyi bırakabileceğini belirtiyor. Alibaba’nın bu kararı Bitcoin madencilerini vurabilir, ancak borsaları etkilemez. Çinli 8BTC haber portalı ve Çinli kripto gazeteci Colin Wu, Çin’deki en büyük ikinci bulut hizmeti sağlayıcısı Alibaba Cloud’un, madencilik firmaları da dahil olmak üzere tüm kripto para şirketlerini, son yasal gereklilikler nedeniyle onlarla çalışmayı bırakabileceği konusunda uyardığını bildirdi.

Alibaba Cloud, kripto para madencileri üzerindeki kısıtlamaya katıldı

Colin Wu, bugün Çinli kripto para madencileri için başka bir olumsuz haberi Twitter’dan duyurdu. Daha önce U.Today tarafından Colin Wu’nun raporuna dayanarak, Çin eyaleti Sichuan yetkililerinin elektrik üreten şirketlere bölgedeki madencilik şirketlerine hizmet vermeyi durdurmalarını emrettiğini haber yapmıştı. Bu talep, yaz aylarında Sichuan kentinde bol miktarda birikmiş hidroenerji bulunmasına rağmen yapıldı.

Bunun üzerine Wu, Bitcoin madencileri tarafından kullanılmadığı sürece elektrik sadece boşa harcanabilir diye tweet attı. En son yapılan habere göre ise Alibaba Cloud’un Çin’deki kripto para madencileri için bu cadı avına katıldığı bildiriliyor. Şirket, kripto endüstrisine dahil olan müşterilerini, onlar için hizmetlerin artık sağlanmayabileceği konusunda uyardı. Bunun nedeni olarak Alibaba Cloud temsilcilerinin şirketlere açıkladığı gibi, 2021’in ikinci çeyreğinden bu yana düzenleyici denetimin sıkılaştırılmış olmasıdır.

Çin’in kripto madenciliği şirketlerinin bulut hizmeti sağlayıcısı bulması gerekecek

2009 yılında kurulan Alibaba Cloud, bulut bilişim ve yapay zekâ alanında dünya lideridir ve 200’den fazla ülke ve bölgede binlerce kuruluşa, geliştiriciye ve devlet kurumuna hizmet vermektedir. Alibaba Cloud, çevrimiçi çözümlerinin bir parçası olarak güvenilir ve güvenli bulut bilişim ve veri işleme yetenekleri sağlamaktadır.

Alibaba Cloud’un kararı kripto para borsalarına zarar vermeyecek. Tencent Cloud ve AWS, henüz kripto para birimi işletmelerine benzer bir bildirimde bulunmadı. Colin Wu, Alibaba Cloud’un bu kararının, sunucuları Çin dışında olduğu için kripto borsaları üzerinde fazla bir etkisi olmayacağını tweetledi. Ancak kripto madenciliği şirketlerinin başka bir bulut hizmeti sağlayıcısı bulması gerekecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Alibaba Cloud’dan Çinli Kripto Para Madencilerine Uyarı

Yorumlar kapalı.