Kraken CEO’su: Ripple (XRP) Kripto Para Borsalarına Büyük Risk Teşkil Ediyor

0 52

Kraken kripto para borsası CEO’su Jesse Powell,  borsalardaki XRP işlemlerinin durdurulmasıyla ilgili eleştirilere değindi. Powell, blockchain şirketi Ripple’ın Aralık ayı sonunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinin ardından XRP’nin borsalar için “büyük bir asimetrik risk” oluşturduğunu iddia etti.

Powell, yargıçların karar verme aşamasında, düzenleyici kurumlardan yana olma eğiliminde olduğunu iddia ediyor:

”SEC’in davasının iyi niyetle ve doğru argümanlara dayandırılarak açılmış bir dava olduğunu varsaymak zorundasınız. Yargıçlar kurumlardan yana olma eğilimindedir. XRP’nin bir menkul kıymet olduğu tespit edilirse SEC ve mahkeme, bunu borsaların bilmesi gerektiğini söyleyecektir ve işte o zaman borsalar için büyük bir sorunun başladığı anlamına gelir”

Geçtiğimiz birkaç ayda, Coinbase ve Binance U.S. dahil neredeyse tüm büyük Amerikan borsaları XRP işlemlerini durdurdu veya listeden çıkardı.

Değerlemesinin 20 milyar dolara yakın olduğu bildirilen Kraken, Ocak ayı ortasında XRP ticaretini de askıya aldı.

Buna rağmen, XRP, ABD dışında birçok büyük borsada hala mevcut. Geçtiğimiz hafta, Rippe CEO’su şirketin Asya pazarında hala hızlı bir şekilde büyüdüğünü iddia etti.

Ripple İngiliz Şirkete Karşı Hukuki Zafer Kazandı

Ripple, kendisine ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonunun (SEC) kararı sonrası dava açan Tetragon karşısında yasal bir zafer elde etti.

Tetragon Financial Group Ltd., Ripple ile 2019 yılında imzaladığı bir sözleşme üstünden şirket aleyhinde dava açmıştı. İkili arasındaki davaya bakan Delaware’deki bir mahkeme, Tetragon’un iddialarının şu an için geçersiz olduğunu açıklayıp Ripple’ı haklı buldu.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku