Pandemi, Asya ülkelerinin Blockchain i benimsemesine yol açtı

0 2

Nikkei Asian Reviewın bir raporuna göre pandemi birçok Asya ülkesinin verilerini internet üzerinden bilgisayar korsanlarına ve siber hırsızlara karşı korumak için Blockchain teknolojisini benimsemesine neden oldu.

İş araştırma şirketi küresel Blockchain pazarının 2023te 15.88 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini söyledi.

PwC Consultingin üst düzey yöneticisi Tomohiro Maruyama Nikkeiye Covid-19un neden olduğu büyük ölçekli dijital dönüşümün Blockchainin sahtekarlığa karşı korunmasına yol açtığına inandığını söyledi. Diğer şirketleri verilerini işlerini ve toplantılarını internet üzerinden güvence altına almak için Blockchaini benimsemeye çağırdı: “Daha fazla şirket pandemiden sonra Blockchaini benimsemelidir.”

Maruyama “Blockchain dijital sahtecilikle mücadele etmek için bir çözüm olarak ortaya çıktı ve işletmeleri teknolojiyi benimsemeye itti” dedi.

Japon şirketi Lastrustun CEOsu Kenta Akutsu şirketinin Coronavirüsün yayılmasından bu yana birçok soruşturma aldığını açıkladı. Şirketinin Eylül ayında üniversitelere dijital sertifikalar akademik transkriptler ve mezuniyet diplomaları sağlayan “CloudCerts” adlı bir Blockchain hizmeti başlattığını açıkladı.

Bitflyer Holdings hissedarların toplantılarını gerçekleştirmelerine ve çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde oy kullanmalarına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir uygulama duyurdu. Şirkete göre uygulama hissedarların uzaktan güvenli bir şekilde oy kullanmasına izin vererek Japonyadaki My Number sistemine bağlanma yoluyla intihali önlüyor. Şirket uygulamayı geçen Haziran ayında hissedarlarıyla bir toplantı yapmak için kullandığını ve bu sonbaharda yerel olarak başlatmayı daha sonra ise Asyaya yaymayı planladığını açıkladı.

Diğer Asya ülkeleri

Pandemi süresince diğer Asya ülkeleri de Blockchaine yöneldi.

Singapurda Agrocorp International Amerikadaki Cargill genç şirket Singapur Dltledgers ve ülke karantinasının ardından kesintiye uğramış tarımsal tedarik zincirlerini izlemek için bir dizi lojistik şirketi ile ortaklık kurdu. Şirkete göre Blockchain teknolojisi ticari işlemlerin zamanını bir aydan beş güne indirdi.

Çinde Alibaba Group Holdingin bir parçası olan çevrimiçi sağlık platformu Xiang Hu Bao koronavirüs sebebiyle gerçekleşen ölüm durumunda 100.000 Yuana (14.000 Dolar) kadar ödeme yapan bir politika başlattı.

Ancak bir şirket sözcüsü ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin önündeki en büyük engelin dolandırıcılık ve şeffaflık eksikliği olduğunu söyledi. Bunu gerçekleştirmek için Alipayin Blockchain teknolojisini kullanıldı ve bu da onlara günde bir milyar işlem yapmanın yanı sıra şeffaflığı onaylama fırsatı verdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku