Ripple ABD yi terk etmeyi düşünürken, Çin konusunda da uyarılarda bulunuyor

0 1

Ripple Amerika Birleşik Devletlerindeki düzenleyici ortam düşmanca kalırsa merkezini Birleşik Krallık İsviçre Singapur veya Japonyaya taşımayı düşünüyor.

Chris Larsen ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi statüsünü kaybedebileceği konusunda uyarıyor.

Rippleın kurucu ortağı Chris Larsen dün LA Blockchain Zirvesinde yaptığı röportajda düzenleyici ortamın kripto ve blockchain şirketlerine düşman kalması durumunda şirketin ABDden ayrılabileceğini açıkça belirtti. Fortune dergisinden Jeff Hohn Robert ile yaptığı röportajda Larsen düzenleyici ortamdan duyduğu hayal kırıklığını açıkladı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun kripto para birimi sektörünü düzenleme konusundaki düşmanlık ve yetersizliğin baş sorumlusu olduğunu belirtti.

Nihayetinde Larsen aşırı düzenlemelere cevaben Rippleın merkezini yurt dışına taşımak üzere olduğu konusunda uyardı. Neredeyse her ülkenin kripto için ABDden daha uygun bir düzenleyici ortam sunduğunu ancak Rippleın ABDden ayrılması durumunda İngiltere İsviçre Singapur ve Japonyayı en olası destinasyonlar olarak gösterdi.

Ripple’in olası göçünün Birleşik Devletler’in birçok hizmeti üzerindeki etkisini sona erdirmeyeceğine inanıyor. Ancak Larsen ana düzenleyici olarak ABDnin değil başka bir ülkenin olmasının rahatlama olacağını söyledi. Düzenleme eksikliği ve ABDden çıkışla ilgili olarak Larsen şunları söyledi:

Her şey hala belirsizlik içinde veya daha kötüsü yaptırım yoluyla düzenleniyor. Oradaki mesaj – blockchain dijital para birimleri ABDde hoş karşılanmıyor. Bu işte olmak istiyorsan muhtemelen başka bir yere gitmelisin. Size karşı dürüst olmak gerekirse genel merkezimizi çok daha dostane bir yargı alanına taşımaya bile bakıyoruz pek çoğunu biliyorsunuz: Birleşik Krallık İsviçre Singapur Japonya ve bu utanç verici.

ABD doları dünyanın rezerv para birimi statüsünü kaybedebilir

Larsen ABD hükümetinin kripto şirketlerine yönelik düşmanlığının dijital para alanındaki yenilikler söz konusu olduğunda Çine üstünlük sağladığına da dikkat çekti. Sonuç olarak ABD küresel finans sisteminin liderliğini Çine kaptırabilir. Nihayetinde ABD doları dünyanın rezerv para birimi statüsünü kaybedebilir dedi.

Ne yazık ki bence ABD gelecek nesil bir küresel finansal sisteme adım atma konusunda oldukça geride. ABDnin küresel sistemin koruyucusu olduğu bu inanılmaz derecede talihli konumdayız. […] Ama büyük bir şekilde meydan okuyoruz. […] Çin ile bir teknoloji savaşındayız ve bu iletişim gözetim büyük veri yapay zeka aynı zamanda blok zinciri ve dijital varlıklar ise spektrumda devam ediyor.

Ve bunun nedeni Çinin yeni nesil finansal sistemi kimin kontrol edeceğinin anahtarının bu teknolojiler olduğunu anlamış olmasıdır. SWIFT ve karşılık gelen bankacılık önümüzdeki yirmi yıl boyunca birlikte yaşayacağımız sistem olmayacak. […] Çinin bu yeni nesil sistemi tasarlayan ülke olmak için can attığını söylüyorum.

Larsen demokratik bir hükümetin daha elverişli bir düzenleme ortamı yaratabileceği ve böylece şu anda Çinde ikamet eden ABDli madencilere geri dönebileceği umudunu da dile getirdi. Ayrıca Çinli madenciler tarafından Bitcoin ağının hash gücünün egemenliği nedeniyle Çinin gücüne karşı uyardı:

Madenciliği kontrol ediyorlar. Madencilik Çin tarafından kontrol ediliyor: Bitcoin madenciliğine bakarsanız yaklaşık% 65 […] Demek istediğim herhangi birinin Çinli bir madencinin Çin Komünist Partisinin kontrolü altında olduğuna dair herhangi bir sorusu var mı? Kesinlikle hayır. Madenciler de ustadır doğru. İstedikleri takdirde geçmişi ve işlemleri yeniden yazabilirler. Çok büyük bir avantaj.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku