ABD’li Senatörlerin Kripto Para Atışması Ülkenin Gündemine Oturdu!

29

Bitcoin destekçisi ve Wyoming Senatörü Cynthia Lummis’in, bir başka ABD Senatörü Elizabeth Warren’ın yorumlarına karşı kripto para dünyasını savunmak için attığı tweet’ler çok konuşuldu.

Warren kripto para birimlerinin volatilitesine karşı çıkıyor

Senatör Warren, ademi merkeziyetçi sistemi Cynthia Lummis’in kamuoyu önünde çelişkili bir duruş sergilediği “Şaibeli Süper Kodlayıcılar” tarafından yönlendirilmekle suçlamıştı. Lummis, kripto para piyasasının halka açık kodlar ile açık kaynak geliştiricileri tarafından nasıl yönetildiğini vurguluyor. Blockchain’lerin ikili işlemleri nasıl kolaylaştırdığına, güven veya inanç yönünü ortadan kaldırdığına dikkat çekiyor. Her şey zaten halka açık olduğunda, güven ihtiyacının azaldığını ve gerçeklerin ortada olduğunu söylüyor.

Pazartesi günü, Senatör Elizabeth Warren’ın, Hazine Sekreteri Janet Yellen’a kripto endüstrisi üzerindeki düzenleyici politikayı sıkılaştırma talebinde bulunan bir mektup gönderdiği ortaya çıktı. Ayrıca Warren, dün Senato Bankacılık Komitesi’nde kripto para birimlerinin dezavantajlarını tartıştı. Bu hızda büyümeye devam ederse ana akım finansal alanları etkileyebilecek olan ademi merkeziyetçi piyasanın değişken doğasına vurgu yapan Warren şu ifadeleri kullanıyor:

Bütün uyarı işaretleri yanıp sönüyor… Aldatma, volatilite, yanlış olduğu ortaya çıkan çılgın iddialar. Kripto pazarı büyüdükçe, finansal istikrarımıza ve ekonomimize yönelik riskler de artıyor.

Warren, piyasanın yeterince şeffaf olduğunu düşünmüyor

Kripto para piyasasının merkezi olmayan doğasına ilişkin iddiaları inceleyen Warren’ın şüpheleri artıyor. Senatör, piyasayı üstün kodlayıcılar tarafından gizli amaçlarla yönlendirilmekle suçluyor. Sistemin aracılardan arınmış olduğuna güvenilemeyeceğini düşünüyor. Warren daha sonra madencilik havuzlarının sistem üzerinde kontrol sahibi olabilecek kurumsal devler ve kodamanlar tarafından kolayca manipüle edilebileceğine dair iddialarını ise şu ifadelerle ortaya koyuyor:

Finansal sistemimizi dev bankaların kaprislerine bırakmak yerine, kripto, sistemi bazı karanlık, meçhul süper kodlayıcılar ve madencilerin kaprislerine bırakıyor, ki bu bana daha iyi gelmiyor.

Bu ifadelerinin ardından, Senatör Elizabeth Warren, kriptoya karşı çıkanlar listesinde kendine iyi bir yer edindi. Warren, ulusların geri alamayacağı ekonomik istikrar ve güvenliğin kıyameti olarak günlük finansal işlemlerde artan kripto para kullanımına karşı önemli uyarılarda bulunuyor. Mektubunda ve geçen ay CBDC’lerle ilgili konuşmasında benzer endişeleri dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku