Kripto Para Borsası Coinbase Alman Düzenleyiciden Onay Aldı!

24

New York merkezli kripto para borsası Coinbase, Almanya’nın bankacılık denetleme kurumu olan BaFin’den ülkede custody hizmeti sunmak için gerekli izni almayı başardı. Coinbase, kripto paralar için BaFin’den bu izni alan ilk şirket oldu. Haber, Bloomberg muhabiri Walter Brandimarte tarafından son dakika haveri olarak verildi.

Coinbase, kripto paralar için BaFin’den bu izni alan ilk şirket oldu

BaFin’in pazartesi günü yaptığı duyuruya göre Almanya’da Coinbase Germany GmbH adı altında faaliyet gösteren kripto para devi, aldığı izin sayesinde Alman piyasasındaki müşterilerine custody hizmeti sunabilecek. Almanya, BaFin’den gerekli izni alan şirketlerin kripto paralar için custody hizmeti verebilmesinin önünü geçen yıl açmıştı.

Önemli Gelişme: Coinbase Bu 3 Altcoin'i Listeliyor!
 

Coinbase, geçen hafta Japonya‘daki regülatörlerden onay alarak, ülkedeki pazara giriş yaptı. COIN hisseleri, BaFin’in duyurusunun ardından yaklaşık yüzde 4 oranında artış kaydetti. Kasım 2019’da Alman parlamentosu Almanlar için kripto saklama hizmeti sunan firmaların kripto saklama lisansı başvurusunda bulunmalarını veya Almanya’dan ayrılmalarını gerektiren bir yasa çıkardı. Şirketlerin 30 Kasım’a kadar başvuruda bulunması gerekiyordu.

 Coinbase emin adımlarla ilerliyor

Coinbase, ABD dışındaki düzenleyici erişimini kademeli olarak genişletiyor ve BaFin izni bunun kanıtı. Öte yandan, dünyanın en büyük kripto borsası olarak kabul edilen Binance, şu anda çeşitli yasal aksiliklerle karşı karşıya. Korsa, İngiltere‘de faalitlerini durdurmak zorunda. Coinbase, 50 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip ve 2021’in ilk çeyreğinde 1,5 milyar doların üzerinde gelir kaydetti. Bu ayın başlarında borsa, ForUsAll ile ortaklık kurduktan sonra ABD emeklilik fonu sektörüne giren ilk şirket oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku