Dev İsviçre Bankasının CEO’sundan Kripto Para Açıklaması: İlgi Devam Ediyor

30

İsviçre merkezli Vontobel Bank’ın CEO’su, kurumun müşterilerinin kripto para birimlerine gösterdikleri ilginin arttığını açıkladı. Ayrıca güvenlik ve güvenilirliği için Blockchain teknolojisini övdü.

Müşteriler servetlerini kripto para birimlerine tahsis ediyor

Vontobel Bank CEO’su Zeno Staub, Bloomberg için yakın zamanda yapılan bir röportajda, kripto para birimlerinin müşterileri için heyecan verici bir varlık sınıfı olduğunu belirtti. Dünyaca ünlü bankanın CEO’su konuya ilişkin şu ifadeleri kullanıyor:

Müşterilerin dijital varlıklara ilgisi var, müşterilerin dijital varlıklara ilgisi var. Altta yatan teknolojinin aslında belirli uygulama türlerinden daha önemli olduğuna inanıyoruz. Temelde yatan Blockchain teknolojisinin, g genel menkul kıymetleştirme eğiliminin mantıksal sonucu olduğuna inanıyoruz. Çünkü merkezi bir karşı taraf olmadan güven yaratabilecek tek mevcut teknoloji bu.

Staub, İsviçre merkezli finans kuruluşunun, müşterilerin kripto para birimi hizmetlerine yönelik artan talebi lehine çalışmaya ve ticaret için en güvenli seçeneği sunmaya çalıştığını da sözlerine ekledi. CEO, Vontobel Bank’ın zengin müşterilerinden bazılarının, dijital varlıklara şimdiden fon tahsis ettiğini ise şöyle ortaya koyuyor:

Bundan sonra büyük değişikliklerin çıkacağını göreceğiz. Müşterilerimize sunduğumuz şey, bazı dijital varlıkları güvenli, kullanışlı, kullanımı kolay bir şekilde sunmamız, müşterilerin bunu takdir etmesi ve servetlerinin bir kısmını onlara tahsis etmesidir.

Yönetimi altında yaklaşık 315 milyar dolarlık varlığa sahip olan İsviçre bankasının, 2019 yılında yatırımcılara bu kripto para birimine basit ve şeffaf erişim sunan Ethereum üzerinde bir sertifika başlattığını belirtmekte fayda var.

Bir başka İsviçre bankası olan Sygnum, ilk kez Ethereum 2.0 staking’i sunan banka oldu

Ayın başında, İsviçre merkezli başka bir finans kuruluşu olan Sygnum Bank, müşterilerinin kurumsal düzeydeki bankacılık platformunu kullanarak mevcut cüzdanlarından Ethereum 2.0 için ETH hissesi alabileceklerini duyurdu. Sygnum Bank, artan güvenliği vurgulayarak, kripto para birimleri stake hizmetlerinin tamamen kendi platformuna entegre edildiğinin garantisini veriyor. Kurumdaki İş Birimleri Başkanı Thomas Eichenberger hareket hakkında şu yorumu yaptı:

Ethereum ikinci en büyük Blockchain protokolüdür ve Ethereum staking, artık uygun, güvenli ve düzenlenmiş bir ortamda erişilebilen kripto para portföyleri için temel bir unsurdur. Bu, Sygnum’un, müşterilerin sermaye kazancına ek olarak diğer getiri biçimlerini biriktirme ihtiyaçlarını karşılamak için çekici, düzenlenmiş getiri üreten ürünler teklifini daha da genişletiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku