ABD’de Bitcoin-Dolar Kavgası Büyüyor! Clinton’a Sert Tepki!

1.302

Bitcoin destekçisi senatör Cynthia Lummis, Hillary Clinton’ın kripto para birimleri konusundaki uyarısına yanıt vererek, dijital varlıkları makroekonomik bir çözüm olarak benimsemesini söyledi. Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Cynthia Lummis kısa süre önce kripto para birimlerine cephe alan Hillary Clinton’u sert bir dille eleştirdi. Politikacı, Bitcoin’in ABD dolarının neden olduğu enflasyon sorunlarına çözüm sunduğunu öne sürdü.

Bitcoin istikrarsız ABD dolarını dengelemeye yardımcı olabilir

Lummis’in yorumları, eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın bu hafta başlarındaki uyarılarının ardından geldi. Clinton, Singapur’daki Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’ndaki bir panel tartışmasında, kripto para birimlerinin “ulusları istikrarsızlaştırabileceğini” öne sürdü. Lummis, Clinton’a karşıt bir bakış açısıyla yanıt verdiği aşağıdaki  tweet’te, Bitcoin (BTC)’in istikrarsız ABD dolarını “dengelemeye” yardımcı olabileceğini söyledi ve şunları ekledi:

Büyük liderler gelecekten korkmazlar. Amerika, Bitcoin’i USD’yi dengelemek ve 1971’de başlayan çöküşünü geri almak için kullanılabileceği gibi sabit para olarak benimseyerek geleceği kazanabilir.

1971’de Başkan Nixon altın standardını tamamen kaldırarak ABD para arzını Federal Hükümet’in kontrolü altına aldı. O zamandan beri, enflasyon çok daha yaygın bir sorun haline gelerek, Batı dünyasındaki tasarruf oranları büyük ölçüde düşmüştü. Bitcoin ise kesinlikle sabit ve manipüle edilemez para politikası nedeniyle genellikle bu soruna bir çözüm olarak tanıtıldı.

BTC, doların yerini alabilir mi?

Senatörün ilericiliği bu denli savunması, Clinton’un bir politikacı olarak markalaşmasına doğrudan bir darbe. 2016 ABD seçimlerinde Donald Trump’a karşı koşan eski first lady Clinton, Bitcoin’cilerin genellikle hor gördüğü “geleneksel siyasetin” bir amblemi haline geldi. Bununla birlikte, Trump da Bitcoin (BTC)’den Clinton kadar korktuğunu kanıtladı.

Cynthia Lummis’in Bitcoin’in ABD dolarını “dengelemesi” için çağrıda bulunduğunda aklında ne olduğu belli değil. Uzmanlara göre Lummis Bitcoin’in,- 1971’den önceki altın gibi- ABD dolarının değerini “geri alabileceği” anlamına gelebileceğini kastediyor olabilir. Alternatif olarak, Bitcoin (BTC)’in enflasyonu düşürerek ABD dolarını bir değer deposu olarak rekabet etmeye zorlayacağı anlamına gelebilir.

Her iki durumda da, Lummis, Bitcoin’e sadece bir “varlık” yerine kesin bir şekilde “para” olarak atıfta bulunuyor. Daha önce bu nedenle kripto para birimine hararetli bir bağlılık göstermiş, hatta bir kongre konuşmasında Bitcoin’in varlığı için Tanrı’ya şükretmişti. Ayrıca birçok Bitcoin maksimalisti gibi, o da Shiba Inu gibi diğer kriptoları ve meme coin’leri eleştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku