Bloomberg Analistinden Bitcoin Yorumu 100 Bin Dolar Mümkün mü?

538
Bloomberg  stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC)’in sert bir düzeltme sürecinden geçmesine rağmen, varlığın 2022’de de boğa koşusuna devam edeceğini söyledi. An itibariyle, BTC son 24 saatte  yüzde 4 artış kaydederek 58.685 dolardan işlem görüyor.

 

Bitcoin boğa koşusu devam ediyor: 100 bin dolar mümkün

McGlone, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, 50 bin dolar seviyesinin destek görevi göreceğini, 100 bin dolarda ise dirençle karşılaşacağını belirtti. Analiste göre, Bitcoin artan benimsenme ve arzın azalmasıyla yeni rekor seviyeye ulaşacak. Analist, “Bitcoin boğa koşusu devam ediyor. 50 bin dolarda destek var ve 2022’de 100 bin dolara ulaşınca bu seviyede direnç bulunuyor. BTC, 2022’ye kadar boğa koşusunu sürdürecek. BTC, azalan arzı ve artan bir benimsenme yaşıyor. Bu faktörler, fiyatı yükseltecek” açıklamasını yaptı.

 

Özellikle 2021’de, Bitcoin (BTC)’in değeri kurumsal yatırımın etkisiyle önemli ölçüde arttı. BTC savunucuları hala lider kripto para birimine daha fazla kurumsal yatırımın geleceğine inanıyor. Ayrıca, El Salvador Bitcoin’i yasal para birimi ilan ettikten sonra BTC meşruiyet kazandı. Bu doğrultuda, birkaç Güney Amerika ülkesinin daha BTC’yi yasallaştırması bekleniyor. Bitcoin’in büyümesine rağmen, düzenleyici baskı tehdidi hala devam ediyor. Özellikle, meydana gelen son düzelme, Çinli yetkililer tarafından yapılan baskının ortasında ortaya çıktı.

Yaşanan düzeltme kısa vadeli

Daha önce McGlone, Bitcoin’in uzun vadede 100 bin dolara ulaşacağını  belirlemişti. Yaşanan fiyat düzeltmesinin kısa vadeli olduğunu ve olası bir Bitcoin rallisi için temel oluşturduğunu belirtti.
Stratejist, varlığın  ortalama yıllık fiyat artışına bağlı olarak 100 bin dolarlık hedefin mümkün olduğunu savunuyor. Analisitn açıklaması, genel bir kripto para piyasasında yaşanan satışın ardından Bitcoin’in 60 bin dolar seviyesinin altına düştükten sonra geldi.

 

Bloomberg: Bitcoin (BTC)'in Hisse Senedi Piyasaları ile Korelasyonu Sıfıra Düştü!
 
Kriptoarena.com tarafından daha önce bildirildiği gibi, kripto para piyasası bir haftada 340 milyar dolar kaybetti Pazartesi günü, genel piyasa değeri 2.87 trilyon dolardı, ancak rakam Cuma günü 2.53 trilyon dolara düştü. Kripto paralar, oynak fiyatları nedeniyle diğer varlık sınıflarından daha riskli olarak görülüyor. El Salvador ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi birkaç yatırımcı, “dipten satın alma” stratejisini benimseyerek, oynaklığın bir fırsat olduğunu iddia ediyor.  Meltem Demirörs de volatilitenin Bitcoin yatırımcıları için bir fırsat olduğunu söyledi.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku