Teknik Analistten Bitcoin için Düzeltme Uyarısı: Uzayabilir

640

Popüler bir kripto analisti ve trader’ı olan Credible, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden lider kripto para birimi Bitcoin hakkında önemli analizlerde bulunuyor. Credible, büyük bir fiyat rallisi için Bitcoin’de uzun süreli bir düzeltme öngörüyor. Detaylar haberin devamında…

Analist, Bitcoin (BTC)’deki düzeltmenin 2022’ye kadar uzayabileceğini belirtiyor

Kripto topluluğunda Credible adıyla bilinen ünlü analist, 266.400 Twitter takipçisine lider kripto para Bitcoin’in 4. dalga düzeltmesinin ortasında olduğunu ve boğa döngüsünün son büyük rallisini başlatmadan önce iki olası yol izleyebileceğini ifade ediyor. Popüler kripto analisti, dördüncü dalganın ne tür bir yapı oluşturduğunun önemsiz olduğunu ve amacın bu yükseliş döngüsünün 5. ve son dalgasından önce yeniden birikim olduğunu belirtiyor.

Ünlü kripto trader’ı analizlerinde, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Credible’a göre, BTC’nin son büyük yükselişinden önceki son düzeltici hareket olan Bitcoin’in dördüncü dalgası büyük bir simetrik üçgen şeklini alabilir. Credible’ın grafiğine göre, Bitcoin (BTC)’in düzeltme aşaması 2022’ye kadar uzayabilir ve Bitcoin’i 35 bin dolar seviyelerine geri itebilir.

Credible’a göre yeni bir altcoin sezonu yaklaşıyor

Teknik analist ayrıca, lider kripto para Bitcoin’in son dalgasına başlamadan önce gelecek yıl 40 bin dolara düşebileceği yukarıdaki grafiği paylaşıyor. Credible, bunların yanı sıra Bitcoin bir yeniden birikim aşamasından geçerken, altcoin’lerin akıllı sözleşme platformu Ethereum’un öncülüğünde toplanmaya hazır olduğunu ortaya koyuyor. Bu konudaki iddialarını ise şöyle ifade ediyor:

ETH/BTC bu seviyede kaldığı sürece, altcoin borsalarında bazı büyük yükseliş hareketleri için hazırlanıyoruz.

Bitcoin ile Ethereum’u karşılaştırdıktan sonra Credible ABD doları karşısında Ethereum’u inceliyor. Credible, ETH’nin 4.770 doları geri alması gerektiğini söylüyor. Analiste göre aksi takdirde, mevcut fiyatların reddedilmesi, ETH’nin değerini 4.000 doların altına çeken bir satış olayı başlatabilir. Kriptoarena.com olarak daha önce analizlerine başvurduğumuz Credible konuya ilişkin olarak şunları belirtiyor:

Burada biraz rahatlama görüyoruz, ancak 4.400 ETH’ye yaklaşırken dikkatli olmak gerek. Burada bazı kazanımlara kilitlendim. Bölgeyi temizlemeyi başarırsak, muhtemelen yeni ATH’ye (tüm zamanların en yüksek seviyesi) gitmekte fayda var. Ancak reddedersek 3.000 doların ortasına veya altına bir düşüş görebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku