ABD Başkan Adayından Bitcoin Savunması: “Demokrasi Ürünü!”

114

Kısa bir süre önce 2024 seçimlerinde Demokrat olarak Amerika Birleşik Devletleri başkanlığına aday olmak için başvuruda bulunan Robert F. Kennedy Jr, Miami’deki Bitcoin 2023 konferansında yaptığı konuşmada Bitcoin (BTC) hakkında kritik sözlerle birçok yatırımcıyı heyecanlandırdı. Peki 2024 seçimleri ABD Başkanlığı adayı Robert F. Kennedy Jr., Bitcoin hakkında ne düşünüyor? İşte detaylar…

ABD Başkanlığı Adayı Robert F. Kennedy Jr: “İnsanlar Bitcoin’e bir demokrasi ürünü olduğu için tutkuyla bağlı!”

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasası her gün yeni bir olaya şahit oluyor ve günden güne benimsenmesi artıyor. Son olarak Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık adayı Robert F. Kennedy Jr, Miami’deki Bitcoin 2023 konferansında birçok yatırımcıya çarpıcı sözlerini iletti. Kennedy Jr, insanların lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’e sadece bir para birimi olması nedeniyle değil, aynı zamanda bir demokrasi ürünü olduğu için de tutkuyla lider kriptoya bağlı olduğunu aktardı.

Ünlü isim, başkanlık vaatlerine de bir yenisini ekleyerek, başkan olmasıyla beraber ABD hükümetinin müdahale edememesi için her bir vatandaşın kendi cüzdanına sahip olmasını sağlayacağını ve bunun demokratik yollarla devam edeceğinin garantisini verdi. Bununla birlikte kripto para madenciliğine de değinen Kennedy Jr, başa geçmesi durumunda elektriğin yüzde 30’luk kısmını vergilendirmeyeceğini ve bu şekilde birçok vatandaşın kendi evinde Bitcoin (BTC) mining yaparak zengin olabileceğini aktardı ve durumun Amerikalılar için zenginlikle sonuçlanabileceğini söyledi.

Robert F.Kennedy Jr Bitcoin ve kripto paralara yönelik yaptırımları kaldıracak mı?

Görevdeki ABD başkanı Joe Biden’a meydan okuyan Demokrat Robert F. Kennedy Jr. kampanyasının Bitcoin (BTC) bağışlarını memnuniyetle karşılayacağını açıkladı. Kennedy konferansta, Bitcoin ile demokrasi ve özgürlüğün temelleri arasındaki yaygın olarak kabul gören bağlantının altını çizdi. Başkan seçilmesi halinde, “ABD’nin Bitcoin’in küresel merkezi olarak kalmasını sağlayacağına” söz verdi.

Bitcoin 2023 konferansına katılan pek çok kişi Kennedy’nin sözlerini onayladığını ifade etti. Bir kişi şu tweet’i attı: “Kennedy’nin başkanlığının Bitcoin’in ülkenin sivil özgürlüklerinin savunulmasındaki yerini nasıl güvence altına alacağına dair konuşmasını dinlemek gerçekten gerçeküstü.” Bu Tweet ile birlikte Kennedy’nin sözleri de onaylanıyor. Bununla birlikte Kennedy yakın zamanda bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) potansiyel tehlikelerine karşı uyarıda bulunmuştu. Bu açıklamaların ardından Amerika’nın ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulunarak “Mesele sadece bankalar değil” vurgusunu yaptı. Kennedy, Bitcoin 2023’te ademi merkeziyetçiliğe odaklanarak insanların “aşırı merkeziyetçi sistemimizin ne kadar kırılgan olduğunu bugün nasıl gördüklerini” yorumladı.

Bitcoin Fiyatı İçin 2 Önemli Tahmin: İşte Seviyeler!

RFK Jr. olarak da bilinen Kennedy, eski ABD başkanı John F. Kennedy ve ABD senatörü Robert F. Kennedy’nin yeğenidir. Aday kısa bir süre önce ABD kongre üyesi Dennis Kucinich’i kampanya yöneticisi olarak açıkladı. Bu yazının yazıldığı sırada, kampanyanın resmi web sitesinde Bitcoin ödemelerini kabul eden bir bağış bölümü bulunuyor. Günden güne benimsenmesi artan Bitcoin’in, ABD’de ödeme sistemi olarak kullanıcısı çok fazla. Bu da birçok yatırımcıyı Bitcoin’e çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak News.Bitcoin
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku