Binance’den Bu Kripto İşlemleri İçin Askıya Alma Kararı!

81

Dev kripto para borsası Binance Avustralya, yerel ödeme hizmetleri sağlayıcısı Zepto’nun borsaya verdiği desteği durdurmasının ardından Avustralya doları hizmetlerini askıya aldığını kullanıcılara aktardı! İşte detaylar…

Kripto para borsası Binance Avustralya, Avustralya doları hizmetlerini askıya aldığını duyurdu!

Kripto para borsası Binance Avustralya, yerel ödeme hizmetleri sağlayıcısı Zepto’nun borsaya verdiği desteği durdurmasının ardından kullanıcılara Avustralya doları hizmetlerini askıya aldığını duyurdu. 18 Mayıs Perşembe 2023 tarihinde Twitter üzerinden gerçekleştirilen açıklamalarda Binance Avustralya, Avustralya doları PayID para yatırma işlemlerinin askıya alındığını ve yapılan açıklamalarda “üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcımız tarafından alınan bir karar nedeniyle” sözlerini aktararak banka havalesi para çekme işlemlerinin de etkileneceğini tweetledi. Borsa tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcımız tarafından alınan bir karar nedeniyle Binance kullanıcıları için PayID AUD para yatırma işlemlerini derhal geçerli olmak üzere gerçekleştiremediğimizi üzülerek bildiririz. Üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcımızdan Banka Havalesi ile para çekme işlemlerinin de etkileneceğini anlıyoruz ve bu onaylandığında kullanıcıları zaman çizelgesi hakkında bilgilendireceğiz.

Bir diğer yandan Binance, kullanıcılarına Avustralya doları cinsinden para yatırma ve çekme işlemleri sunmaya devam etmek için alternatif bir sağlayıcı bulmaya çalıştığını söyledi. Sözcü tarafından aktarılan verilerde kredi kartı ya da banka kartı kullanarak kripto alım satımı yapma olanağının ise hala mevcut olduğu belirtildi.

Potansiyel olarak büyük miktarda Avustralyalı yatırımcı etkilenecek!

Bir diğer yandan yerel ödeme hizmetleri sağlayıcısı Zepto, açıklamalarda bulundu. Açıklamada ödeme hizmetleri, şu sözleri aktardı:

Ortağımız Cuscal, Binance’i devre dışı bırakmamız için bize talimat verdi. Şu anda bu süreçte onları desteklemek için Binance ile birlikte çalışıyoruz. Özellikle, kredi kartı ve banka kartı kullanarak kripto alıp satmaya devam edebilirsiniz ve Binance P2P pazarımız da her zamanki gibi çalışmaya devam edecek. Farklı durumlarda Binance kullanıcılarına ve fonlarına koruma sağlayan sigorta fonu SAFU aracılığıyla fonlarınızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Binance Bu 3 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

Her ne kadar Binance Avustralya tarafından yapılan duyuru işlemlerin durdurulduğu yönünde olsa da, halen Avustralya doları ile yatırım ve çekim işlemleri yapılabiliyor. Askıya alma, Avustralya menkul kıymetler düzenleyicisinin Binance’in yerel operasyonlarını inceledikten sonra Binance Australia Derivatives’in finansal hizmetler lisansını iptal etmesinden bir ay sonra gerçekleşti. Hizmetin durdurulması potansiyel olarak önemli miktarda Avustralyalı kripto kullanıcısını ve yatırımcısını etkiliyor. Konu ile ilgili Binance Avustralya’nın o zamanki CEO’su Leigh Travers, Aralık ayında The Sydney Morning Herald’a verdiği bir röportajda borsanın bir milyon kullanıcıya ulaştığını iddia etmişti. 2022 Kasım tarihli Finder raporuna bakıldığında yaklaşık 3.3 milyon Avustralyalının kripto sahibi olduğu tahmin ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku