Bu Şirket, Neredeyse Tüm Bitcoin (BTC)'lerini Sattı!

Bu Şirket, Neredeyse Tüm Bitcoin (BTC)’lerini Sattı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü Bitcoin madencilik şirketlerinden Marathon Digital Holdings, Şubat 2023 verilerini açıkladı. Verilere göre şirket Şubat ayında büyük miktarda Bitcoin (BTC) satışında bulundu! İşte detaylar…

Bu Bitcoin madencilik şirketi Bitcoin (BTC)’lerini satıyor!

Kripto endüstrisinin önde gelen şirketlerinden Marathon Digital Holdings, yakın zamanda paylaştığı raporda Şubat 2023’e dair Bitcoin madenciliği operasyonlarıyla ilgili verileri açıkladı. Halka açık büyük madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings, ay boyunca hash oranını bir önceki aya göre yüzde 30 artırarak 9,5 exahash’e yükseltti.

Bitcoin Boğaları Kontrolü Ele Alıyor Mu? Analistler Açıkladı

Ayrıca şirket günlük ürettiği ortalama Bitcoin sayısını, Ocak ayına göre yüzde 10 oranda artırarak Şubat ayında 683’e çıkardı. Öte yandan BTC satışları hakkında da veri yayınlayan Marathon, işletme giderlerini dengelemek ve genel kurumsal amaçlar için bu ay 650 BTC satışında bulundu. Bu satışlara rağmen Marathon, 31 Ocak 2023 itibarıyla 8.090 Bitcoin olan varlıklarını 28 Şubat 2023 itibarıyla 191,2 milyon dolar değerinde olan 8.260 Bitcoin’e çıkardı. Ek olarak şirket, nakit varlıklarında da artış yaşadı ve varlıklarını 219,7 milyon dolara çıkardı.

Ünlü madencilik şirketi büyüme yolunda ilerliyor!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Marathon’un bu yılki birincil odak noktası, daha fazla madenciye enerji sağlamak ve filosunun performansını optimize etmek olarak açıklanmıştı. Şirket, operasyonlarını dünyanın en büyük ve enerji açısından en verimli Bitcoin madenciliği operasyonlarından birine ölçeklendirmek için 2023’ün ortalarına doğru yaklaşık 23 exahash hesaplama gücü kurmayı hedefliyor.

bitcoin madencilik

Şubat ayında, Granbury, Teksas’ta 3.900 S19 XP ve Jamestown, Kuzey Dakota’da 3.800 S19 XP dahil olmak üzere, Marathon’un yaklaşık 18.800 Bitcoin madencisine birden fazla tesiste enerji verildi.

Applied Digital’in Garden City, Teksas’taki tesisindeki Marathon madencilerinin kurulumu tamamen tamamlandı ve ay boyunca Applied Digital’in Ellendale, Kuzey Dakota’daki tesisinde Marathon’un yaklaşık 4.100 S19 XP’si kuruldu. Marathon’un önceden satın alınan tüm madencileri kurulduktan sonra, şirketin hash oranının yaklaşık yüzde 66’sının madencilik aracı S19 XP’ler tarafından üretilmesi bekleniyor. Bir diğer yandan şirketin finansal açıdan sahip olduğu varlıklar ise yatırımcıların dikkatini çekiyor.

BTC Madencilik Geliri Yükselişte! Ne Anlama Geliyor?

Madencilik şirketi Marathon, toplamda 11.392 BTC gibi büyük bir varlığı elinde tutuyor. Bununla beraber elinde bulunan 8.260 BTC ise şirketin elinde bulunan serbest BTC varlıkları olarak açıklandı. Şubat ayında şirketin nakit varlıkları 219,7 milyon dolar seviyelerine yükselirken şirket, işletme giderlerini karşılamak ve genel kurumsal amaçlar için 650 BTC satışında bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Şirket, Neredeyse Tüm Bitcoin (BTC)’lerini Sattı!