Analiste Göre 4 Altcoin Aralık’ta İnanılmaz Yatırım Fırsatı Sunuyor

1.166

Geçtiğimiz ay Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789,63 dolara ulaştıktan sonra 10 bin doların üzerinde kazancını silerek şu anda 56 bin dolar civarında işlem görüyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Bitcoin’in düşüşü genel kripto para piyasasını da etkilediğinden pek çok altcoin düşüşe geçti. Bununla birlikte kripto analisti Ajibola Akamo, aralık ayında yükseliş öngördüğü altcoin projelerini paylaşıyor.

Analistin aralık ayında yükseliş öngördüğü ilk altcoin Polkadot (DOT) oluyor

Yakın bir zaman önce parachain slot müzayedesini başlatan Polkadot’un ağında faaliyet gösteren merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Acala, ilk açık artırmayı 1,3 milyar dolar değerinde DOT token’ı ile kazandı. İkinci müzayede de Moonbeam’in 35,8 milyon DOT token’ı ile kazanmasıyla sonuçlandı. Altcoin, kasım ayının başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 55 dolara ulaşmasına rağmen Bitcoin’in pazar hakimiyetinden gelen fiyat hareketinin bir sonucu olarak hızla geri çekildi. Üçüncü müzayede 2 Aralık’ta sona erecek. Polkadot’ta, birden fazla blok zinciri ve sanal makineyi destekleyecek çok zincirli bir akıllı sözleşme platformu olmayı hedefleyen bir DApp merkezi olan Astar, 9,4 milyon DOT token’ı alarak liderliği kazanacak gibi görünüyor. Polkadot, yazım sırasında 36,30 dolardan işlem görüyor.

Metaverse altcoin’i Sandbox (SAND)

Sandbox, metaverse odaklı oyun platformunda kullanıcıların SAND token’ını kullanarak dijital varlıklar oluşturmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir sanal dünya olarak biliniyor. 2011 yılında Pixowl tarafından piyasaya sürülen Sandbox, Ethereum ekosistemi üzerine inşa edildi. 29 Kasım’da platform, dört yıllık geliştirme sürecinin ardından metaverse’ünün bir kısmını, The Sandbox Alpha adlı çok haftalı, oyna-kazan (P2E) Alpha etkinliği aracılığıyla ilk kez 5.000 oyuncuya açtı. Bitcoin’in fiyat hareketine rağmen, altcoin 25 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,51 dolara ulaşmayı başardı. Analiste göre pek çok kullanıcı metaverse ekosistemine girmeye başladıkça Sandbox’ın iyi bir büyüme potansiyeli bulunuyor.

Avalanche (AVAX)

DApp’ler ve özel Blockchain ağları için bir platform olarak işlev gören birinci katman bir Blockchain olan Avalanche ağı X-Chain, C-Chain ve P-Chain olmak üzere üç ayrı Blockchain’den oluşuyor. Avalanche Blockchain’leri, kullanım durumlarına göre farklı fikir birliği mekanizmaları kullanıyor. Ayın başında, Avalanche Foundation, Avalanche ağı üzerine inşa etmek için geliştiricilere 200 milyon dolardan fazla teklif sunan bir fon olan “Blizzard”ı başlattı. Duyuruya göre, fon, DeFi uygulamaları, NFT’ler ve Avalanche’daki diğer ürünleri yenileyen bu erken aşama projelere likidite sağlayacak. Ayrıca, altcoin, Dogecoin ve Shiba Inu’yu geçerek Kasım ayında piyasa değeri ile ilk 10’a girdi. Bunun nedeni, ‘Dört Büyük’ ​​muhasebe firmalarından biri olan Deloitte ile bir ortaklık duyurusuydu. Ancak AVAX yazım sırasında piyasa değerine göre 12. sırada yer alıyor.

Crypto.com borsasının altcoin projesi CRO

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Crypto.com, 200’den fazla kripto para birimini “gerçek maliyetle” satmanın tanıtımını yapıyor. Son zamanlarda Cronos adlı Blockchain’i piyasaya süren borsanın ana ağ lansmanı 8 Kasım’da gerçekleşti. Altcoin projesinin Blockchain’i, öncelikle Crypto.com Pay mobil ödeme uygulamasına güç sağlayan bir araç olarak hizmet ediyor. Cronos, Crypto.org Zincirine paralel olarak çalışan EVM zinciri olarak biliniyor. Geliştiricilere, DApp’leri Ethereum ve EVM uyumlu zincirlerden anında taşıma yeteneği, Particle B’nin 100 milyon dolarlık EVM fonundan sağlanan finansman ve Crypto.com ekosisteminin 10 milyonun üzerindeki kullanıcı tabanına erişim sağlayarak DeFi ekosistemini büyük ölçüde ölçeklendirmeyi amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Nairametrics.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku