Facebook’un Kripto Para Reklam Politikasında Çarpıcı Değişiklik

103

Sosyal medya devi Meta, Facebook (Meta) ve Instagram üzerinden kripto para şirketlerinin reklamlarını yayınlamak için uygunluk şartlarını genişletti. Böylelikle Meta, kripto borsaları ve Blockchain şirketlerinin ürünlerini pazarlaması için daha fazla alan sağlamış oldu.

Daha çok kripto para reklam başvurusu kabul edilecek

Meta Çarşamba günü yaptığı açıklamada, hemen geçerli olmak üzere, daha önce sadece 3 olan düzenleyici lisans sayısını 27’ye çıkardığını duyurdu. Bu, kripto para birimi reklamları yayınlamak için daha birçok başvurunun kabul edileceği anlamına geliyor. Güncellemeden önce, platform az sayıda düzenleyici lisans tanıdığından, yalnızca dar bir kripto şirketleri segmenti Facebook’ta reklam verebiliyordu.

Güncellenen politikaya göre, kripto para borsaları ve ticaret platformları, kripto ödünç verme ve ödünç alma hizmetleri, kripto cüzdanı, kripto madenciliği altyapısı, blockchain teknolojisi gibi hizmetler önceden yazılı izin alarak reklam verebilecekler. Bunların yanında kripto haberleri, eğitim, ödeme yöntemleri ve blockchain teknolojisi ile ilgili ürün ve hizmetler önceden yazılı izin alınmadan ilan verebilecek. Bu güncellemelerin aynı zamanda Instagram için de geçerli olduğu doğrulandı.

Zukerberg, klasik bir sosyal medyadan çok, fiziksel bir dünyayla birleşen metaverse için uğraşıyor

Facebook, özellikle son birkaç yıldır kriptoya hiç de yabancı değil. Şirketin geçen ay adını Meta olarak değiştirerek yeniden markalaşması, kripto para dünyasında bir metaverse çılgınlığına yol açtı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, klasik bir sosyal medya platformundan çok, fiziksel bir dünyayla birleşen metaverse evreni yaratmaya çalışıyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, yeni adını açıklarken bir dizi popüler metaverse kripto para projesi çift haneli kazançlar kaydetmişti. Facebook marka değişikliğine gitmiş ve artık Meta ismini almıştı. İsim değişikliği, şirketin dünyanın ilk gerçek metaverse’ünü oluşturmaya odaklanmasıyla uyumlu bir değişiklik olarak kabul ediliyor. Facebook’un kripto planları, dünyanın dört bir yanındaki hükumetlerden yoğun incelemelerle karşı karşıya kaldığı için gün ışığını hiç görmeyen ve kilit üyelerin planlanan lansmandan önce çekilmesine yol açan ilk projesi Libra’dan sonra çok yol kat etti.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak bitcoinist.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku