Bu 3 Metrik, Ethereum (ETH)’un Kaderini Belirleyecek! İşte Detaylar…

0 21

Ethereum fiyatı 2000 dolar seviyesinin yakınında olduğundan, kripto paranın toparlanması da devam ediyor. Aktarıldığına göre ETH’nin toparlanma süreci bu 3 metriğe dikkat ederse hızlanacak.

Bu 3 faktör, Ethereum (ETH)’un iyileşmesinin sürdürülebilir olup olmayacağını belirleyecek

 

Geçen hafta yaklaşık yüzde 45’lik bir fiyat düşüşüne rağmen, yüzde 85’in üzerinde ETH HODLers mevcut fiyat seviyesinde kârlı. Geçen hafta büyük işlemlerin sayısı düştü, Ethereum ağında 193,39 Milyar dolar değerinde büyük işlem vardı. On-chain duyarlılığı düşüş eğilimi göstermeye devam etmesine rağmen Ethereum’a yatırım akışı, toparlanmanın başlamasını mümkün kılıyor. Ancak bunun gerçekleşmesi için aşağıda bahsi geçen şu 3 faktöre dikkat etmek gerekiyor.

Faktör 1

Ethereum’a aşırı kaldıraç işlemi uygulandığından ve uzun yıllar önderlik ettiğinden, Ethereum (ETH)’un fiyatı düştü. Bununla birlikte, yukarıdaki tabloya göre, Ethereum vadeli işlemlerinin toplam günlük hacmi 19 Mayıs 2021’den bu yana 70 Milyar doların altındadır. Hacim tutarlı bir şekilde 19 Mayıs’taki zirveden daha düşük olduğundan, on-chain metriklerinin de gösterdiği üzere, toparlanma işleminin devam ediyor olması muhtemeldir.

Faktör 2

Dünyanın en büyük kripto para varlığı yöneticisi olan Grayscale Ethereum Trust’ın günlük hacmi, tıpkı toplam vadeli işlemlerin günlük hacmi gibi düştü. Grayscale Ethereum Trust hacmi en son bu seviyeye ulaştığında, Ethereum’un fiyatı 3000 dolar seviyesine yükselmişti. Hacim bu seviyenin altında kalırsa, başlayan rallinin sürdürülebilir olması muhtemeldir.

Faktör 3

Diğer ölçümlerin yanı sıra, Ethereum vadelilerindeki açık pozisyon yukarıdaki tabloya göre önemli ölçüde düştü. Nisan ayının son haftasında zirveye ulaştıktan sonra açık pozisyon oranı düştü. Sosyal hacim sürekli olarak arttığından dolayı, ETH vadeli işlem ölçümleri fiyat düşüşünden bir toparlanma sinyali veriyor. 115 Milyon ETH’lik dolaşımdaki arz ve genel piyasa değerinde yüzde 31 düşüş ile ETH’nin toparlanması muhtemeldir. Yüzde 88 HODLers mevcut fiyat seviyesinde kârlı; mevcut fiyat hareketi, fiyat 2500 dolar seviyesinin altında olduğundan daha fazla trader’ın satın alma/birikimden kâr elde etmesini mümkün kılıyor. Uzun vadede Ethereum (ETH)’un yatırım getirisi (ROI) yüksek olmuş ve sürekli olarak artmıştır. Düşüşler boyunca birikme, büyük HODLer konsantrasyonundaki artışla belirtilir. Artış henüz netlik kazanmasa da bu dikkat edilmesi gereken önemli bir ölçüttür. Büyük HODLers konsantrasyonundaki artış, Ethereum’a yatırım girişinde bir artışa da işaret edebilir.

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku