2 Bitcoin Kâhini: 2023 Yılında Bu Seviyeleri Bekleyin!

2 Bitcoin Kâhini: 2023 Yılında Bu Seviyeleri Bekleyin!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analist Michaël van de Poppe’yle analist Capo 2023 yılı için boğa ve Bitcoin tahminlerini yaptılar.

Analistlerin yeni yılda Bitcoin tahminleri

Popüler kripto stratejisti Michaël van de Poppe, dijital varlık piyasalarındaki yaygın olumsuz düşünceye rağmen Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki yıl değerini iki kattan fazla artırabileceğine inanmaktadır. Yeni bir strateji oturumunda Van de Poppe, 164.000 YouTube abonesine Bitcoin’in şu anda 18.600 Dolar’lık direnç ve 12.300 Dolar’lık destek ile geniş bir aralıkta işlem gördüğünü söyledi. Kripto analistine göre, BTC boğaları herhangi bir ivme kazanmaları için acil direncini ortadan kaldırmalıdır. Poppe yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“18.600 doların altındaki her şey sapma olarak sınıflandırılabilir veya trend devamı olarak sınıflandırılabilir. 18.600 doların üzerine çıkamazsak, 12.300 dolara baktığınızı [iddia edebilirsiniz]. Ancak, şu anda buna odaklanan insan sayısı biraz fazla, bu da büyük ihtimalle oraya ulaşamayacağımız anlamına geliyor.”

2 Bitcoin Kâhini: 2023 Yılında Bu Seviyeleri Bekleyin!

Poppe, BTC boğalarının, kısa devreyi tetiklemek için Bitcoin’i kilit bir seviyenin üzerine çıkarması gerektiğini söylüyor. Kısa bir sıkışıklık, bir varlığın birimlerini belirli bir fiyattan ödünç alan yatırımcıların, aradaki farkı cebe indirmek için daha düşük bir fiyata satma umudu vardır. Ticaret önyargılarına karşı hareket ederken varlıkları geri almaya zorlandıkları zaman gerçekleşir. Pappe son olarak sözlerine şunları eklemiştir:

“20.600 $’ı kırabilirsek, trendi kırıyoruz çünkü bu yüksekleri (20.000 $) alıyoruz ve bu yüksek seviyenin üzerindeki [kısa] stop miktarı yeterli olacak, bu da büyük olasılıkla 29.200 $’lık blok olan buradaki bloğa doğru bir koşucu olacak ve muhtemelen 38.500 $ civarındaki bloğa doğru ilerlemeye devam edecek, çünkü burada sadece likidite alacağımızı düşünüyorum.”

BTC için sırada ne var?

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere Bitcoin için 2022 yılı iyi geçmedi. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yıl sonuna kadar değerinin yaklaşık %65’ini kaybetti. Kripto pazarlarının hafta başında büyük ölçüde konsolide olmasına rağmen, Bitcoin Cumartesi günü 17.000 dolara yaklaştı. Bitcoin’in bu yılki çöküşünü doğru tahmin eden bir analist, BTC sahiplerini Bitcoin’in teslim olmak üzere olduğu konusunda uyardı. Analist Capo’ya göre, Bitcoin hala düşüş belirtileri gösteriyor. Capo, son sıçramanın BTC’nin Haziran ayından beri önceki rallilerine kıyasla çoğunlukla daha zayıf olduğunu söylemektedir. Ancak boğalar, kabaca 15.700 dolarlık mevcut ayı piyasasının altından bir ralli başlatmayı başardı. Capo, bayilerin yaklaşmakta olan düşüş için muhtemelen hazırlıksız olduğunu düşünüyor. İnsanların çoğunluğunun 17.000 dolar veya üzerinde sıkışıp kaldığını söyledi. “Uygun bir kapitülasyon için ideal koşul” diye belirtti. Ayrıca kripto para biriminin ve borsanın şu anda alım satım yapma biçimi tarafından yaratıldığını söyledi.

Borsaya bakıldığında Capo, çapraz direncine saygı duymakla birlikte S&P 500’ün (SPX) hala düşüşte olduğunu söyledi. Piyasa, BTC yatırımcılarının %50’den fazlasının şu anda para kaybettiği gerilemenin bir sonucu olarak çöktü. Glassnode Alerts’e göre, kripto para birimlerinin 24 saat içinde borsalara girmek yerine borsalardan çıktığını gösterdi. Noel sabahı, borsalardan 46.8 milyon dolarlık net bir Bitcoin çıkışı olurken, toplam para çekme miktarı 300 milyon dolara yakındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

 

2 Bitcoin Kâhini: 2023 Yılında Bu Seviyeleri Bekleyin!