Ethereum, Artık Dünyanın En Büyük 100 Varlığından Biri!

0 0

Ethereum (ETH) piyasa değeri bakımından Bitcoin’in (BTC) de yer aldığı dünyanın en büyük 100 varlığı arasına girdi. Analiz platformu CompaniesMarketCapun sağladığı listeye göre şu anda 97. sırada yer alıyor. Platform halka arz edilmiş şirketlerin hisse senetleri değerli metaller kripto para birimleri ve borsa yatırım fonları gibi çeşitli varlıkların piyasa değerini takip eder ve sıralar. Piyasa değeri bir firmanın tüm varlıklarının birleşik fiyatı veya Ethereumun durumunda şu anda dolaşımda olan tüm ETHnin değerini yansıtıyor.

CoinMarketCape göre yazım sırasında Ether (ETH) son 24 saatte %11’lik artışla 1.151 dolardan el değiştiriyor. Ether fiyatındaki artış ETH’nin piyasa değerini 130 milyar doların üzerine çıkardı ve en büyük altcoin Citigroup Philip Morris ve Charter Communications gibi dev şirketleri geride bırakarak ilk 100’e girdi.

Ethereum CompaniesMarketCap gibi analiz platformu olan AssetDash’a göre ise dünyanın en büyük varlıkları sıralamasında 74. sırada yer alıyor. AssetDash altın ve gümüş gibi değerli metallerin ve Saudi Aramco gibi bazı şirketlerin piyasa değerlerini takip etmiyor.

Öte yandan analiz sitesi DeFi Pulsea göre bugün Etehreum tabanlı merkeziyetsiz finans protokollerinde 20 milyar dolar değerinde çeşitli token’lar da kilitlenmiş durumda.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku