Yeni Yıldan Önce Bitcoin (BTC) Almak İyi Bir Fikir mi? 

0 1

Bitcoin (BTC) nihayet tüm kripto para meraklılarının sabırsızlıkla beklediği bir olay olan 20 bin dolar seviyesini geçti. Bu gerçekleştiğinde tüm altcoinler de yükseldi ve kendi konsolidasyon alanlarını aştı. Esasen fiyat farklılıkları üzerine spekülasyon yapan birçok yatırımcı için tuhaf bir “Deja Vu” ortaya çıktı. Şu anki boğa koşusu 2017nin kötü yılındaki olayları hatırlatıyor mu size?

Bitcoin Fiyatı yakında çökebilir mi?

2017de Bitcoinin fiyatı birkaç hafta arttı ancak alıcılar BTCde stok yapmayı bıraktığında düştü. Bu fiyat artışı 2017den itibaren haftalık BTC grafiğini gösteren aşağıdaki tabloda görülebilir.

 Şu anda Bitcoin fiyat tablosu korkunç teknikler gösteriyor: 19.200 dolarından 23.400 dolara ani ve şaşırtıcı bir fiyat artışı. Bu fiyat artışı Covid-19 piyasasındaki çöküşün düzelmesiyle 2020nin ilk çeyreğinden sonra başlayan bir başka uzun yükseliş trendinin ardından geldi.

  Hemen BTC satın almak neden kötü bir fikir?

Cevap gayet açık: Her yükselişten sonra bir düşüş vardır. Şimdi değilse yakın gelecekte. 2017de fiyat yükselmeye devam etti ancak 2018in ilk günlerinde fiyat çöküşü meydana geldi.Bu drumun meydana gelmesi sürpriz değil ve temelinde üç ana neden var :

-Noel ve Yeni yıl sezonu pozisyonları tasfiye etmeyi ve hediyeler almayı gerektirir

-Tatillerde kimse çalışmaz dolayısıyla satın alma ivmesi düşer

-Çin Yeni Yılı da yaklaşıyor

Bu nedenle potansiyel olarak 20 bin dolarlık alanı 19 bin dolara kadar tamamen kıran güçlü bir ayarlama için beklemeniz önerilir. Ayarlama şimdi meydana gelmezse fiyatı tekrar düşürerek daha sonraki bir aşamada gerçekleşecektir.

Bu tavsiye kısa / orta vadeli tüccarlar ve yatırımcılar içindir oldukça önemlidir. 50 bin dolar ve 100 bin dolar Bitcoin fiyatınını bekleyen uzun vadeli tüccarları etkilemez.

Beklerseniz çok şey kaçırır mısınız?

Kısacası kurumsal bir yatırımcı değilseniz gerçekten çok şey kaçırmazsınız sadece birkaç yüz dolar. Ancak diğer tüm durumlarda daha iyi bir fiyat elde etmeden önce bir fiyat düzeltmesini beklemekten çok zarar gelmez.

Yukarıdaki grafikte Fibonacci geri çekilme yöntemini kullanarak potansiyel olarak 19 bin dolar fiyat alanının geri çekilmesini bekleyebiliriz; bu 20 bin doların üzerinde 50 bin dolarlık bir dönem olan Bitcoin fiyatlarının 2.0 aşamasıyla uyum sağlamak için iyi bir giriş noktasıdır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku