featured

Altınay Savunma Teknolojileri'nden Yeni Üretim Tesisi ve Hedefler

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş., Türkiye'nin önde gelen savunma ve havacılık şirketlerinden biri olarak, uluslararası alanda güçlü bir konum elde etmek için Kocaeli'de yeni bir üretim tesisi kurma hazırlığında.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer yerli-yabancı müşteriler için savunma ve havacılık teknolojileri geliştiren Altınay Savunma, şimdi de yeni bir üretim tesisiyle gücüne güç katıyor. Dilovası’ndaki Makine İhtisas OSB’de kurulan bu tesis, şirketin uluslararası arenada daha etkin bir rol oynaması için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Yaklaşık 12 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip olan bu yeni tesis, elektronik altyapı, üretim ve kompozit konularında dikkat çekici yeteneklere sahip. Tesiste, yatay-dikey çok eksenli işleme merkezleri, sayısal denetimli yüzey ve hassas işleme tezgahları ile lazer makine yatırımları gibi son teknoloji ekipmanlar bulunuyor. Ayrıca, elektronik kart üretiminde kullanılacak yüksek hızlı tam otomatik dizgi hattı da tesisin önemli yeteneklerinden biri olarak öne çıkıyor.

Altınay Savunma, bu yılın ilk yarısında halka arz olma planları yapıyor. Bu adımın sağlayacağı finansal kaynaklarla birlikte şirket, uluslararası alanda daha güçlü bir konum elde etmeyi hedefliyor. Ayrıca, planlanan 1.000 kişilik Ar-Ge merkezi ile inovasyon ve teknoloji alanında önemli çalışmalara imza atılması bekleniyor. Kara, deniz ve hava platformları için anahtar teslim çözümler sunan şirket, iç pazardaki başarısını uluslararası alana taşımayı amaçlıyor. Teknolojik ürünler ve kritik alt sistemlerdeki uzmanlığıyla tanınan Altınay Savunma, sürekli olarak teknolojik yeteneklerini ve üretim kapasitesini geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altınay Savunma Teknolojileri’nden Yeni Üretim Tesisi ve Hedefler