Kritik Gelişme: Yeni Bir Ethereum ETF Başvurusu Yapıldı

33

Borsada işlem gören bir ürün sponsoru ve varlık yöneticisi olan WisdomTree, bugün Ethereum ETF başvurusunda bulunduklarını belirtti. WisdomTree bu başvuruları ile, VanEck’ten sonra ETF başvurusunda bulunan ikinci şirket oldu. Ayrıca, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderilmek üzere yeni bir S-1’i de sundular.

WisdomTree, SEC’e Ethereum ETF başvurusunda bulunan ikinci şirket oldu

Borsa Yatırım Fonu (ETF), hisseleri CF-Ether-Dolar ABD Uzlaşma Fiyatı ile fiyatlandırılan Ethereum’a risk toplamı kazandırmak için bir araçtır. WisdomTree Ethereum Trust, CBOE BZX borsasını belirlenecek bir ticker sembolü altında Ethereum ETF listelemeyi planlıyor. WisdomTree aynı zamanda, önerilen Bitcoin ETF’sinin hisselerini listelemeyi planladığı borsa olarak da tanınıyor. Onaylanması durumunda, Ethereum yatırımlarının, mülkiyetini almadan Ethereum ETF’si satın alabilecek ABD bireysel yatırımcıları için hazır hale geldiği görülecektir.

Ethereum ETF teklifinin devam ettikçe güncelleneceği; ancak şu ana kadar bir hisse senedi kaydına veya bir saklayıcıya karar verilmediği açıklandı. Mütevelli heyeti olarak ise Delaware Trust Company önerildi. Başvuru dosyasında şunlar kaydedildi:

“Ethereum ETF hisseleri borsada listelendiği için, yatırımcılar geleneksel bir aracılık hesabı yoluyla Ethereum’dan oluşan bir portföye dolaylı olarak yatırım yapabilirler. Vakıf, yatırımcılara, ETH’nin doğrudan tutulması veya devredilmesi, bir Ethereum borsasından edinilmesi veya madencilikle ilgili potansiyel giriş engelleri veya riskler olmadan geleneksel bir aracılık hesabı yoluyla ETH pazarına erişme fırsatı sunuyor. ”

Kanadalı yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum ETF seçimi yapabiliyor

VanEck’ten sonra bir Ethereum ETF ürünü için yarışan ikinci ABD fon şirketi oldu. Her iki kuruluş da CBOE’de listelemeyi planlıyor. Ayrıca her iki kurumun da düzenleyiciden önce CBOE’de listelemeyi planladıkları bir Bitcoin ETF teklifleri vardı.

Bununla birlikte, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz herhangi bir kripto ETF teklifini onaylamadı ve birçok Bitcoin ETF’si ajans tarafından durduruldu. Ancak birçok Ethereum ETF Kanada’da zaten aktif durumda. Bu onaylar, Kanadalı düzenleyicilerin ilk kez Bitcoin ETF’lerine yeşil ışık yakmasından birkaç hafta sonra geldi. Kanadalı düzenleyiciler her iki cephede de çok daha hızlı hareket ettiler. Orada, yatırımcılar birden fazla Bitcoin ve Ethereum ETF’si arasında seçim yapabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Azcoinnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku