Messari Analisti: Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC)’İ Geride Bıraktı!

37

Klasik Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) rekabeti, Ether’in lider kripto para birimi Bitcoin’e karşı güçlendiğini gösteriyor. Bitcoin ve Ethereum, son piyasa çöküşünde büyük dalgalanmaya maruz kalırken, ETH’nin zincir üzerindeki verileri bir kez daha güç gösteriyor.

Ethereum emin adımlarla yoluna ileriliyor

Messari’nin araştırma analisti Ryan Watkins, yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisinin Bitcoin‘den daha yüksek olduğunu gösterdi. Ethereum hacimleri geçen ay Bitcoin’i aştı.

Öte yandan, borsalardaki Ethereum arzı daha da düştü ve geçen haftanın dampinginden önce görülen düzeltme seviyelerinden önceki seviyelere geri döndü. ETH arzındaki düşüş, yükseliş göstergesi olan lider altcoin için daha yüksek talep olduğunu gösteriyor. Cryptoquant analistlerinden Muarrtum şunları söyledi:

Söylemek zorundayım ki  ETH, BTC’den daha çekici görünüyor. Borsalardaki  ETH bakiyesi, dumping öncesi seviyelerine geri döndü. Günlük fiyat seviyelerinin kırılmasıyla (2775 dolar) birleştiğinde Ethereum, giriş seviyelerini iyileştirmeyen ve günlük dirençte olan BTC’den daha güçlü duruyor.

Glassnode verileri

Ayrıca, zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode, bu son düzeltme sırasında akıllı sözleşmelerde ETH arzının sağlıklı kaldığını bildirdi. Glassnode şunları ekledi:

Akıllı sözleşmelere kilitlenen Ethereum arzının yüzdesi, satış süresi boyunca sözleşmelerde yüzde 23 arz ile çok sağlıklı kaldı. Borsalardaki arz yüzde 11,13’ten yüzde 11,75’e sıçradı.

Geçen haftaki son piyasa düzeltmesi sırasında, ETH / BTC çifti önceki performanslarına kıyasla güçlü bir direnç gösterdi. Önceki çökmeler sırasında, Ethereum (ETH) önemli ölçüde daha büyük düşüşler yaşadı.

Glassnode şu açıklamayı yaptı:

ETH, zaman içinde BTC’ye kıyasla piyasa düşüşlerine karşı direnç gösterdiğinden, DeFi katılımcılarının BTC ve stablecoin yerine bir güç olarak ETH’ye yönelmesi mümkündür.

Güncelleme fiyatta artışına neden olacak

Bununla birlikte, Ethereum  3000 dolar seviyelerinde güçlü bir dirençle karşılaşmaya devam ediyor. An itibariyle, ETH fiyatı 307 milyar dolarlık piyasa değeri ve yüzde 4.84 düşüş ile 2728  dolardan işlem görüyor. ETH Blockchain’i için izlenecek bazı önemli gelişmeler var.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 Proof-of-Stake’e (PoS) erken bir geçiş için  beklenen zaman çizelgesini açıkladı. Ayrıca PoS ETH, ağın enerji tüketimini yüzde 90’ın üzerinde azaltacak. Öte yandan, yaklaşan Londra hard fork ve EIP-1559 uygulaması, ETH arzını daha da azaltacak ve muhtemelen ETH fiyatında bir artışa neden olabilir.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku