Çarpıcı Anket: Yatırımcılar Kripto Para Piyasasından Hala Umutlu!

10

Bir anket, yatırımcıların son piyasa düşüşüne rağmen Bitcoin ve diğer kripto para birimleri konusunda hala yükseliş eğiliminde olduğunu ortaya koyuyor.

Nisan ve Mayıs ayında yaşanan fiyat düşüşüne rağmen trader’lar hala yükseliş eğiliminde

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası son zamanlardaki en kötü çöküşlerinden birini yaşıyor. Buna rağmen yatırımcılar Bitcoin ve bir dizi altcoin’in gelecekteki varlıkları konusunda görünüşe göre her zamankinden daha fazla yükseliş eğiliminde. Voyager platformundaki 3.671 yüksek frekanslı alım-satım yapan trader ile anket yapan kripto şirketi Voyager Digital tarafından yürütülen 2. çeyrek bireysel yatırım anketinin sonuçlarının ortaya koyduğu veriler bu şekilde.

Anketin bulguları, ankete katılanların yüzde 81’inin, Bitcoin ve diğer altcoin’lerin değerlerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybettiği nisan ve mayıs aylarında yaşanan şiddetli fiyat düşüşünden sonra bile kripto para biriminin geleceğine daha fazla güvendiğini ortaya koydu. Piyasa hala belirsizliğini koruyor olsa da birçok kripto para önemli ölçüde toparlandı. Buna rağmen, ankete katılanların yüzde 87’si önümüzdeki çeyrekte kripto yatırımlarını artırmayı planladıklarını söylüyor. Yani aynı şeyi ilk çeyrekte söyleyenlere göre yüzde 80’lik bir artış görülüyor.

Ankete katılanlar SEC’in Bitcoin ETF’sini onaylayacağını düşünüyor

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 39’u, lider kripto para biriminin fiyatının 2021’in 3. çeyreğinin sonunda 56 bin ila 70 bin dolar arasında düşmesini beklediklerini söylüyor. Yüzde 28’i ise Bitcoin fiyatının 41 bin ila 55 bin dolar arasında olacağını tahmin ediyor. Bitcoin’in 71 bin dolarlık bir fiyata ulaşacağına inanan katılımcıların yüzdesi, önceki anketin ortaya koyduğu yüzde 20’lik seviyeden yüzde 18’e düştü.

Özellikle, ankete katılanların 10’undan dokuzundan fazlası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun sonunda bir Bitcoin ETF’sini onaylayacağını düşündüklerini söyledi. (ETF, kripto para birimleri savunucularının, BTC’yi kurumsal yatırıma maruz bırakarak değerini artıracağına inandıkları borsa yatırım fonuna verilen isim.)

Voyager Digital CEO’su kripto para birimlerine olan güvenin umut verici buluyor

Katılımcıların en çok yükseliş kaydettiklerini söyledikleri kripto para birimleri arasında en popüler olanı Cardano (ADA) oldu. Katılımcıların yüzde 55’i Cardano’da diğer tüm altcoin’lerin üzerinde yükseliş gördüklerini söylüyor. ADA’yı, yüzde 11 ile Dogecoin (DOGE) takip ediyor. Ardından yüzde 6 ile Chainlink (LINK) ve yine yüzde 6 ile Polkadot (DOT) geliyor.

Voyager Digital CEO’su Steve Ehrlich, son çöküşe rağmen kripto para piyasasına olan inancın devam etmesinin cesaret verici olduğunu söyledi. Ehrlich, anketin sonuçlarının, çoğu yatırımcının son piyasa düşüşünü daha kötü bir şeyin habercisi olmaktan ziyade bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü ise şu ifadeleri kullanarak öne sürdü:

Geniş örneklem büyüklüğüne sahip yatırımcılarımızın büyük çoğunluğunun kripto para biriminin geleceğinden daha emin olması, insanların birçok kripto varlığındaki volatiliteyi bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü gösteriyor. Bulgularımız, yatırımcıların yüzde 87’sinin önümüzdeki çeyrekte kripto varlıklarını artırmak istediğini gösteriyor. Bu, Nisan ayında yaptığımız son ankete kıyasla çok daha yüksek bir yüzde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku