Celsius CEO’su: Bu Gerçekleşirse Bitcoin 160 Bin Dolara Ulaşabilir!

52

Dijital varlık kredi şirketi Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, daha fazla ülke Bitcoin (BTC)’i ulusal para birimi ilan ederse, varlığın 2021’de 160 bin dolara yükseleceğini söyledi.

El Salvador örneği domino etkisi yaratırsa Bitcoin fiyatı artar

Kitco News’e konuşan Mashinsky, Bitcoin (BTC)’in para birimi olarak benimsenmesinin, özellikle Brezilya ve Nijerya gibi nüfusu yüksek ülkelerde varlığa daha fazla ilgi göstereceğini belirtti. Ünlü CEO’nun açıklamaları, El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olduktan sonra geldi. Mashinsky, diğer ülkelerin de bu kervana katılacağını söyledi ve şunları vurguladı:

Yani Brezilya ve Nijerya da böyle bir karar alırsa, yüksek nüfuslu ülkeler Bitcoin (BTC)’i ulusal para birimi olarak kabul ederse, fiyatta büyük bir patlama görebiliriz çünkü yaygın olarak benimsenme ile, kullanıcılar muazzam bir yeni talep yaratacak. Bu yıl 160 bin dolara kadar ulaşabiliriz. Bu tahmine bağlı kalıyorum.

CEO ayrıca, hükümetlerin para basmaya devam etmesinin, artan enflasyon nedeniyle daha fazla insanı kripto paralara çekeceğini belirtti. Mashinsky’ye göre PayPal ve Revolut gibi kripto para hizmetleri sunan fintech platformlarının ortaya çıkması, insanların sektöre girmesini kolaylaştıracak. Yönetici, bu platformların milyonlarca kullanıcısının bitcoin’in değerini daha da artıracağını ekledi.

Engeller: Elon Musk, Çin ve SEC

Yönetici, düzenleyicilerin Bitcoin’in 160 bin dolara giden yolculuğunda engel oluşturabileceğini vurguladı ve Çin’i BTC üzerinde giderek daha fazla baskı yaratarak bu listenin başına koydu.  Ayrıca Mashinsy, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisine de değindi. Yöneticiye göre Musk gücünün farkında; bu nedenle, Bitcoin’i yılın başlarında etkileyerek değeri rekor seviyelere çıkardı.

Elon Musk Bitcoin (BTC) Madencileri Konseyi'nde Yer Almayacak!
 

Ancak Mashinsy, şimdi Tesla kurucusunun Bitcoin’i terk ettikten ve Dogecoin gibi diğer altcoin’leri desteklemeye başladıktan sonra güvenilirliğini kaybettiğine inanıyor. Tesla, Mayıs ayında araç alımları için Bitcoin’i askıya aldıktan sonra, Mashinsky, kripto para biriminin yükselmeye devam edeceğini savundu. CEO, Bitcoin’i son on yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı olarak nitelendirdi. Tesla’nın kararı, çevresel kaygılara dayanıyor ve Bitcoin fiyatının düşmesine neden oldu. Ek olarak, Celsius kurucusu Musk‘ı, varlığın şirketin 2021 ilk çeyrek kazançlarına katkıda bulunmasından sonra, Bitcoin’in askıya alınmasının ikiyüzlü olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku