Yatırım Stratejisti CEO: Kripto Kışı Başladı! Bitcoin Bu Seviyelere Düşecek!

0 134

Yatırım tavsiyesi paylaşım platformu InvestorsHub CEO’su Clem Chambers, Bitcoin (BTC)’in dört yıllık döngüsünden geçtiğini ve fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 120 bin dolar’a yükselmeden önce daha da düşeceğini söyledi.

Bitcoin 10 bin doların altına düşebilir

Kitco News’e konuşan Chambers, toparlanmadan önce Bitcoin (BTC)’in 10 bin dolar’ın altına düşebileceğini öne sürdü. Yönetici, mevcut döngünün, varlığın fiyatın düşeceği bir “kış sezonuna” girmesini beklediği halving sürecinden kaynaklandığını belirtti ve şunları ekledi:

Bir çöküşün içindeyiz ve bence Bitcoin fiyatı daha da düşecek. Ve sonra bir kripto kışı olacak ama bir sonraki balon 120 bin dolar’a çıkacak, ancak bundan önce fiyat, 20 bin dolar’ın altına düşecek!

Bu Metrik Bitcoin (BTC) Yükseliş Trendinin Henüz Bitmediğini Gösteriyor

Chambers’a göre, kurumsal yatırımcıların varlığa yoğun bir şekilde para yatırmalarına rağmen Bitcoin Kışı gerçekleşecek. Bununla birlikte, Chambers, Bitcoin yatırımlarının zamanlaması üzerine, kaçırma korkusuyla birlikte korkak olduklarını belirterek kurumları şu şekilde eleştirdi:

Kurumsal yatırımcılar gerçekten korkaktır. Ve FOMO’landılar! Kurumlar, cesur değiller! Altınlarını istifleyenler ve Bitcoin (BTC)’den kaçanlar, sadece endişelendikleri için piyasayagirdiler! neden hemen BTC almadınız? Bu kurumlar, BTC aldılar. BTC’de işler tersine gittiğinde, bu kurumların çoğu kaçacak. Kurumların, hepsinin korkak olduğunu biliyoruz.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’den kaçınıyor

Chambers, daha fazla kurumsal yatırımcının fiyat düşüşüyle ​​Bitcoin satın almaktan kaçınacağını, ancak fiyatların yükselmesine neden olan bir sonraki döngüde kaçırma korkusunun (FOMO) almaya devam edeceğini belirtti. Yöneticinin açıklamalrı, elektrikli araç üreticisi Tesla‘nın BTC ödemelerini askıya almasının ardından geldi ve analistler, bu hareketin  daha fazla kurumu etkileyebileceği konusunda uyardı.

Bitcoin Dumping'inde Balinalar Bayram Etti! İşte Nedeni...

Chambers, Bitcoin fiyat hareketinin diğer piyasalara benzer olduğunu, ancak kripto para piyasasının en uç durumu temsil ettiğini sözlerine ekledi. Varlığın fiyat düşüşünün kripto para hakkında olumsuz bir algıya yol açacağını ancak bir sonraki döngüde daha fazla ilgi çekeceğini belirtti.

Chambers’ın piyasa tahmini, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, BTC’in şu anda 36,893 dolar’dan işlem gördüğü Bitcoin fiyat düzeltmesinin ortasında geliyor. Düzeltme, Çin’deki pazarı etkileyen yeni baskı önlemlerini takip ediyor. Özet olarak, InvestorsHub’dan Clem Chambers, mevcut Bitcoin fiyat döngüsünün sona erdiğini ve fiyatın yukarı yönlü yörüngesine devam etmeden önce aşağı doğru düzeltmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku