Ripple Zaferi Kutluyor: XRP Davasında Kritik Gelişme!

5.576

Kriptoarena.com olarak uzun bir süredir gelişmelerini aktardığımız Ripple (XRP) ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki kritik davada Ripple lehine önemli gelişmeler yaşanıyor. Gizlilik talebinin reddedilmesi haberi ile beraber XRP fiyatı uçuşa geçti! İşte detaylar…

Ripple (XRP) için bir zafer daha!

Bildiğiniz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Ripple (XRP) arasındaki kritik dava uzun bir süredir devam ediyor. Son yaşanan olaylarla beraber SEC-Ripple arasındaki davada Ripple için zafer gerçekleşmiş olabilir. SEC’in William Hinman belgelerini gizli tutmaya yönelik talebi, mahkeme tarafından bir kez daha red kararı aldı. Yargıç Analisa Torres, katibin emrinde yer alan tüm belgeleri açmasını emretti ve SEC’in Ripple davasında saklamaya çalıştığı belgeleri bir kez daha talep etmiş oldu. SEC uzun bir süredir Hinman belgelerinin gizli kalmasını talep etse de yargıç Torres her defasında talebi reddetti. Alınan kararda şu sözler geçiyor:

Mahkemenin Hinman Konuşma Belgelerinin kabul edilebilir olduğuna nihai olarak karar verip vermediğine veya Mahkemenin özet yargı önergeleri hakkında karar verirken belgelere dayanıp dayanmadığına bakılmaksızın, bunlar ‘yargı işlevinin yerine getirilmesiyle ilgili ve yargı sürecinde yararlı’ oldukları için güçlü bir kamu erişimi karinesine tabi adli belgelerdir.

Fiyat Tahmini: XRP, BTC'den Daha İyi Performans Sergileyebilir mi?

Ayrıca, bu belgelerin mühürlenmesinin kurum içinde “açıklık ve samimiyetin” korunması ile ilgili olmayacağını da ekledi. SEC, Hinman’ın konuşmasını takip eden dahili e-postaları, metin mesajlarını ve uzman raporlarını mühürlemek için Aralık ayında başvuruda bulundu. Ancak Yargıç Analisa Torres, bu belgelerin “adli belgeler” olduğuna ve dahil edilmesi gerektiğine karar verdi.

Öte yandan XRP CEO’su Brad Garlinghouse bu durumu “şeffaflık için bir başka kazanç!” olarak nitelendiriyor. Hatırlayacağınız üzere William Hinman Haziran 2018’de yaptığı açıklamada, kendi anlayışına göre “ETH’nin mevcut teklif ve satışlarının menkul kıymet işlemleri olmadığını” söylemişti. Ripple, firmayı kayıtsız menkul kıymetler satmakla suçlayan SEC’e karşı mücadelesinde bu argümanı kullanıyor. SEC, dava sırasında bu önemli ilgili belgeleri ve konuşmaları kamuoyundan gizlemek için elinden geleni yapıyor. XRP CEO’su Garlinghouse bu yaza kadar bir karara varılmasını bekliyor. XRP için bir galibiyet, kripto endüstrisi için büyük bir zafer olabilir ve bu durum düzenleyici kurum SEC’e bir darbe olarak tarihe geçebilir.

XRP fiyat durumu

Kripto para piyasasının uzun süreli dikkat çeken davalarından biri olan SEC-Ripple arasındaki bu davada yaşanan herhangi bir olay, doğal olarak fiyat seviyelreine yansıyor. XRP için bu son ‘zafer’ ile beraber XRP fiyatları, son 12 saatlik süreç içerisinde yüzde 8 yükselişe geçti. Bununla beraber XRP, 0.45 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

XRP, Mayıs ayının başında işlem gördüğü 0,460 dolar seviyesindeki dirence geri döndü. Mart sonunda 0,55 doların hemen altında yerel bir zirveye ulaştı ancak ivmesini sürdüremedi. XRP şu anda Ocak 2018’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,40 dolardan yüzde 86,5 uzaklıkta yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku