Bu 5 Büyük Altcoin Kilit Açıyor! Fiyatlar Ne Olur?

Bu 5 Büyük Altcoin Kilit Açıyor! Fiyatlar Ne Olur?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak daha önce de aktardığımız üzere token kilitlerinin açılması, bazen büyük satışlarla sonuçlanabiliyor. Bu hafta aralarında Oasis ve Yuga Labs da olmak üzere 5 altcoin projesinde toplamda 167 milyon dolar değerinde kilitli token’ların açılması, birçok yatırımcıyı endişelendiriyor. Peki hangi altcoinler düşüş tehlikesiyle karşı karşıya?

Bu 5 altcoin projesi, bu hafta kilitlerini açıyor!

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde yüzde 0.7 değer kaybı yaşarken, yeni gelen kripto para haberleri piyasayı hareketlendiriyor. Bu 5 altcoin projesi yakın zamanda yapacağı unlock işlemleri ile piyasanın dikkatini çekti. Peki bu hafta unlock işlemi yapacak altcoinler hangileri?

  • ApeDAO tarafından çıkarılan ApeCoin, 17 Mayıs’ta yaklaşık 91 milyon dolarlık APE’yi serbest bırakacak.
  • Popüler altcoin 1INCH, 18 Mayıs’ta yaklaşık 8.891 dolar değerinde yaklaşık 21.000 1INCH tokeninin kilidini açacak.
  • İşlem hacmini artırmak için bir mutabakat ve ParaTime katmanı çalıştıran Oasis Network, 19 Mayıs’ta yaklaşık 200.000.000 ROSE tokenı piyasaya sürecek.
  • Web3 oyun platformu ImmutableX, Perşembe günü dolaşımdaki arzına anlık olarak yaklaşık 13,6 milyon dolar değerinde 18 milyon token ekleyecek.
  • BitDAO, geçtiğimiz gün toplam arzın yaklaşık %2’sine denk gelen 187.499.999,36 tokenin kilidini açtı.

7 Altcoin İçin Unlock Alarmı: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Uzmanlar ApeCoin ve ROSE için yapılacak bu coin unlock hareketinin fiyat hareketini derinden etkileyebileceğini aktarıyor. Bununla beraber token kilitlerinin açılmasının etkisi, kilidi açılan tokenlerin dolaşımdaki varlık sayısına katkısına bağlıdır. Öte yandan diğer unlock haberlerine nazaran BitDAO’nun yaptığı unlock hareketi, token fiyatının 0,50 doların altından 0,52 doların üzerine çıkmasına neden olarak token için yüksek talep olduğunu gösterdi.

Unlock haberleri neden önemlidir? Arz talep dengesinde ne gibi değişiklikler olur?

Kilitler açılmadan önce, yatırımcılar genellikle büyük bir arz şoku bekleyerek varlıklarını satar ve fiyatının düşmesine neden olur. Fiyat artışı, artan arzı dengeleyen talebe işaret eder. ApeCoin’in piyasaya sürülmesi, token’ın amaçlanan arzına %1,56 katkıda bulunurken, Oasis Network toplam arza neredeyse %2 ekleyecek. ImmutableX ise IMX arzının %0,9’unun dolaşımdaki arza eklendiğini görecektir. Bu tokenlar, arzın yalnızca %0,001’ine katkıda bulunan 1INCH kilidinden daha belirgin bir fiyat hareketi görecektir.

Nisan'da Bu Altcoinler İzlenmeli: Unlock Alarmı Var!

Planlanmış kilit açımlarında projeler, başlangıcında proje ekibi tarafından belirlenen hak ediş programlarına göre tokenları serbest bırakır. Projeler, erken yatırımcılar ve merkezi olmayan özerk kuruluşlarının üyeleri de dahil olmak üzere farklı katılımcılar için tokenları serbest bırakır. Zamanlama doğru yapılırsa, hak ediş programları bir varlığın arz ve talebini sıkı bir şekilde kontrol edebilir ve fiyat istikrarını sağlayabilir. Geleneksel finanstaki hisse senedi hak ediş programları gibi, token kilitleri de uzun vadeli destekçileri ödüllendirir. Kilit açma için uygun olan token sahipleri, planlanan çıkış tarihinden önce tokenlarına erişemez. Projeler tokenları ortalama 1-5 yıl süreyle kilitler. Bu planlanan kazanım programları, yatırımcılara projenin kurucuları tarafından bir rug-pull olayı yaşanmaması açısından güvence verir. Bu yüzden birçok yatırımcı bu projeleri tercih ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 5 Büyük Altcoin Kilit Açıyor! Fiyatlar Ne Olur?