XRP 0,34 Dolar Altına Düştü! 24 Saat İçinde Ne Bekleniyor?

196

Ripple(XRP) ve diğer kripto para birimlerinde hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Altcoin son 24 saatte önemli oranda düşüş gerçekleştirdi.

Ripple’in yerel altcoin’i daha ne kadar düşüş yaşayacak?

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Piyasada meydana gelen bir rahatlama rallisi ile birlikte küçük çaplıda olsa yatırımcıların kazanç sağladığı belirtiliyor. Ancak, Ripple’ın yerel altcoin projesi XRP fiyatı bir hafta içerisinde yüzde 16 oranında bir artış yaşamasına rağmen, günlük kayıpların çoğunu geçersiz kıldığı görülüyor. Son 24 saatte kripto para biriminde yüzde 3’ün üzerinde düşüş yaşandı ve devam ediyor. Boğaların yorulduğu ve piyasayı ayılara teslim ettiği görülüyor. XRP’nın düşüşe geçmesi ile ise satış baskısının arttığı bildiriliyor. Kripto para birimi için bir sonraki önemli desteğin 0,30 dolar civarında olduğu görülüyor. XRP için teknik görünüm, günlük grafikte olumlu bir sapma ile karışık sinyaller verdi.

Altcoin projesinin bir günlük grafiğine bakıldığında ise, 0,33 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Kripto para birimi için ani direnç seviyesinin 0,48  dolar fiyat seviyesinde olduğu, XRP’nin belirtilen 0,48 dolar fiyat seviyesine yeniden gelmeden önce bir süreliğine 0,40 dolar fiyat seviyesinin üzerinde işlem yapması gerektiği belirtiliyor. Kısa vadeli teknik görünüme göre ise analistler, altcoin’in yeniden düşüşe devam edebileceği söyleniyor. Kripto para birimi için destek bölgesi, daha fazla düşüş yaşanması durumunda 0,30 ila 0,28 dolar fiyat seviyeleri yakınında olacağı bildiriliyor. Bir önceki işlem hareketliliğine bakıldığında ise XRP miktarı, satıcıların piyasada aktif olarak yer aldığını göstermek adına yükseldiği belirtiliyor. Mum kırmızı renkte ve düşüş gücünü daha da vurguladığı görülüyor.

XRP teknik analiz

24 saatlik grafiğe bakıldığında göstergelerde düşüş yaşanmaya devam ediyor. Yatırımcıların düşüşleri bir kar olarak gördüğü ve satıcıların da sayıca artmış olduğu bildiriliyor. Analistler Göreceli Güç Endeksi(RSI)’nin, satıcıların piyasayı ele geçirmesiyle düşüşe işaret eden çizginin altına düştüğünü söylüyorlar.

20-SMA hattında, XRP fiyatının 20-SMA hattının altında yer aldığı ve bu satıcıların piyasadaki fiyat momentumunu yönlendirmesi sebebiyle satış baskısının arttığına işaret ettiği belirtiliyor. Ancak analistler grafikte, bir düzeltme geçiren fiyatın RSI’da pozitif bir sapma oluşturduğu bildiriyor. Olumlu bir sapmanın, satın alma gücünün geri döneceğini ve XRP fiyatının grafiğinde yükseliş hareketliliğini tetikleyeceği bildiriliyor.

Satıcıların piyasaya yeniden girdiği, ancak tüm bunlara rağmen XRP fiyatının piyasada hızlı alım sinyali vermeye devam ettiği görülüyor. Ayrıca analistler, mevcut koşullarında gerçekleşen satışların ardından XRP’nin kazanç sağlamaya çalışabileceği anlamına gelebileceğini söylüyorlar. Osilatör’ün, fiyat momentumunu gösterdiği ve aynı zamanda geri dönüşleri de hesaba katmasıyla birlikte, göstergenin yeşil mum çubuklarını göstereceği belirtiliyor. Bu yeşil mum çubukları, kripto para birimi adına satın alım sinyalleridir. Parabolik SAR aynı zamanda fiyat trendini ve değişiklikleri de okumaktadır. Mum çubuğunun altında noktalı çizgiler görüldü, bu da XRP’nin sonraki işlem seanslarında yükselişe dönebileceği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak newsbtc
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku