Dogecoin (DOGE) Bir Rekora Daha İmza Attı! İşte Detaylar!

157

Son zamanlardaki Dogecoin (DOGE) rallisi, altcoin’in önde gelen küresel borsalarda en çok işlem gören üç kripto para birimi arasında yer almasını sağladı.

Binance ve Huobi verileri

Kripto para işlem simülatörü Crypto Parrot tarafından sağlanan veriler, Dogecoin (DOGE)’nin Mayıs ayında 116 milyar dolar ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’deki işlem hacminde üçüncü sırada yer aldığını gösteriyor. Borsada, Ethereum 191 milyar dolarlık hacmiyle en çok işlem gören kripto para olurken, onu 188 milyar dolar ile Bitcoin takip etti.

Huobi borsasında, geçen ayki Dogecoin işlem hacmi 51 milyar dolar olurken, Bitcoin 64 milyar dolar ile ikinci sırada yer aldı. Ethreum ayrıca 85 milyar dolarlık işlem hacmiyle zirveye yerleşti.Mayıs ayının sonunda, Dogecoin, esas olarak sosyal medya etkisinden ve Tesla CEO’su Elon Musk liderliğindeki ünlülerin destekleri ile ilham alan bir ralli ile bugüne kadar yüzde 7,900 arttı.

Dogecoin madencilik geliri artıyor

Dogecoin’deki hareketlilik, madencilerin Mayıs ayındaki kazançlarına da yansıdı. Önceki araştırmamıza göre, Dogecoin madencileri Mayıs ayının sonuna doğru günde en az 6 milyon dolar kazandı. 1 Ocak ve 3 Haziran arasında, Dogecoin toplam 30 günlük ortalama madencilik geliri 259.33 milyon dolardı. Ayrıca Dogecoin’deki milyoner yatırımcılar da arttı. Önceki bulgumuz, 4 Mayıs 2021 itibariyle, yaklaşık 2.866 Dogecoin cüzdanının her birinin 23 Nisan’dan itibaren yüzde 116’lık bir büyüme ile en az 1 milyon dolarlık bir değere sahip olduğunu gösteriyor.

Dogecoin (DOGE) yatırımcılarının yanı sıra, meme kripto para biriminin madencileri de 2021 rallisi esnasında yeni coin'ler üreterek ve işlemleri onaylayarak milyon dolar kazanıyor.

Musk’ın destekleyici tweet’lerinin yanı sıra Dogecoin, Mayıs ayında Bitcoin’in karşılaştığı sıkıntılardan kısmen yararlandı. Musk, Tesla’nın artık araç alımlarında bitcoin kabul etmeyeceğini duyurdu. Tesla’ya göre, Bitcoin’in karbon emisyonu konusu önemli bir endişe kaynağıydı ve şirket enerji verimli kripto para arıyordu. DOGE destekçileri, altcoin’in Bitcoin’in yerini alabileceğini ve varlığa sermaye akışına yol açabileceğini düşünüyor.

Revolut, Dogecoin’i listeliyor

Dogecoin, İngiltere merkezli fintech platformu Revolut’un kripto para birimini listelemesinden sonra giderek daha fazla pazar payı alıyor. DOGE, platform sektöre girişini artırırken Revolut uygulamasında listelenen 30. kripto para birimi oldu.

Dogecoin (DOGE) Bitcoin Dominansındaki Düşüşün Nedeni Olabilir mi?

Revolut’a göre, DOGE’nin listelenmesi, kripto para birimi rallisi sırasında artan müşteri taleplerinin bir sonucu. Dogecoin şu anda piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi. Kripto ara, Mayıs başında 0,73 dolarlık rekor bir fiyata ulaştı ancak yüzde55 düştü. Revolut, 2017 yılında kripto para birimi hizmetleri sunmaya başladı.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku