Ripple (XRP) CEO’su FUD İddialarına Cevap Verdi: Gururum Okşandı!

0 83

Son zamanlarda kripto para piyasasında en çok duyduğumuz kavram FUD oldu. Piyasadaki korku ve belirsizlik nedeniyle başta lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) olmak üzere, bütün kripto paralar büyük kayıplar yaşadı. FUD’ın kaynağı olarak gözler önce Elon Musk’a sonra da Çin’deki kripto madencilerine uygulanan baskıya çevrildi. CoinShares baş stratejisti Meltem Demirörs, aslında bu FUD’un arkasında Ripple (XRP)’ın olduğunu iddia etti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin Bitcoin enerji kullanımı üzerine oluşan FUD propogandası yapma rolü ile ilgili suçlamalara yanıt verdi.

Ripple CEO’su: Gururum okşandı!

Geçen hafta Elon Musk, Tesla’nın lider kripto para birimine sahip olmasına rağmen, Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak askıya aldı ve aşırı enerji tüketimi nedeniyle eleştirdi. Bir zamanların kripto kahramanı ilan edilen Musk, bir anda kripto para topluluğunun hedefindeki kilit isim oldu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kendisine yöneltilen bu suçlamalara şu şekilde cevap verdi:

‘Elon Musk, sayısız bilim adamı, hükümetler ve kripto para uzmanları, BTC’nin enerji kullanımı hakkındaki  gerçekleri uzun zamandır dile getiriyorlar. Ve siz bu propagandanın Ripple tarafından yaratılıp desteklendiğini ve kukla ustası olduğumuzu iddia ediyorsunuz! ! Bu övülmenin ötesinde bir şey!  Gururum okşandı!

Garlinghouse, kendisinin Bitcoin konusunda long pozisyonunda olduğunu  söylüyor. Ancak bu konuda kafaları karıştıran sorular var çünkü Garlinghouse,  Ripple’ın yerel tokenıXRP’yi tanıtmak için Mart 2017’den beri  lider kripto para birimi BTC’nin enerji tüketimini ve işlem maliyetlerini hedef alıyor. CEO, CNN’de verdiği son röportajında, bir BTC işleminin 75 galon benzine eşit olduğunu belirtti.

Bitcoin ve Proof of Work tartışmaları devam ediyor

Eski Ripple CEO’su Chris Larsen da Bitcoin’e karşıtı tutumlar sergiledi. Çin’den gelen spekülatif haberlere atıfta bulunarak, Bitcoin’in Çin tarafından tamamen yasaklanacağına dair asılsız iddialarda bulundu. Proof of Work konusunda da lider kripto para birimi Bitcoin’e saldıran, Larsen, sistemin güncellenmesi gerektiğini vurguluyor.

Ripple (XRP)'dan Ses Getirecek Ortaklık: XRP Fiyatı Toparlanabilir!
Ripple (XRP)’dan Ses Getirecek Ortaklık: XRP Fiyatı Toparlanabilir!

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan davaya verdiği ilk savunmada Bitcoin’in “muazzam karbon emisyonuna yol açtığını” vurguladı. Nisan ayı sonlarında Larsen, Bloomberg’e Gary Gensler’in SEC’in çevre dostu “yeşil para birimlerine” odaklanacağını belirtti. Hem Larsen hem de Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’in yeşil enerjinin benimsenmesini nasıl teşvik ettiğini açıklayan Square ve Ark Invest tarafından ortaklaşa yayınlanan bir raporu sert bir şekilde eleştirdi.

 

 

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku