PayPal Bitcoin (BTC) ve Diğer Kripto Paraların Transferine İzin Verecek!

23

Ödeme devi PayPal, ilerleyen dönemde kullanıcıların uygulama aracılığıyla satın aldıkları kripto para birimlerini kendi cüzdanına çekmelerine izin verecek.

PayPal kripto paraların benimsenmesinde önemli rol oynuyor

Reuters tarafından Çarşamba günü bildirilen gelişme, PayPal’ın platformunda ilk kripto alımlarını etkinleştirmesinden sadece yedi ay sonra geldi. PayPal’ın sektöre girmesi, kripto paraların yaygın olarak tanınmasında önemli bir kilometre taşı olarak değerlendirildi.

PayPal kullanıcılarının kripto para birimlerini PayPal’da tutmak veya para çekmek için fiat para birimine satmak yerine diğer cüzdanlara gönderebilecekleri anlamına geliyor. Şirketin Blockchain ve kripto para bölümünden sorumlu yöneticisi ve Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte, CoinDesk’in Consensus 2021 konferansında bu yeni işlevselliği duyurdu. Ponte şu açıklamayı yaptı:

Uygulamayı mümkün olduğu kadar açık hale getirmeyi ve müşterilerimize, herhangi bir şey için istedikleri şekilde ödeme yapmalarını sağlayacak bir seçenek sunmayı istiyoruz. Müşterilerimiz, alışverişte kullanmak üzere kripto paralarını bize getirmek istiyorlar ve biz de satın aldıkları kripto paraları istedikleri yere aktarabilmelerini istiyoruz.

Şirketin CEO’sundan kritik açıklamalar

Ancak, ne Reuters ne de PayPal, kripto para çekme özelliğinin ne zaman destekleneceğini belirtmedi.PayPal’ın kripto paraları benimsemesi, dijital varlık kullanım durumlarının zaman içinde hızla arttığını gösteren, açıkça tanımlanmış bir stratejiye dayanıyor gibi görünüyor. Daha önce bildirdiği gibi CEO Dan Schulman, önümüzdeki on yıl içinde “nakit kullanımında muazzam bir düşüş göreceğimize inanıyor. Schulman şunları söyledi:

Tüm ödemeler cep telefonu youlyla yapılacak. Bir ödeme seçeneği olarak kredi kartları ortadan kalkacak ve telefonunuzu kullanacaksınız çünkü bir telefon, kredi kartınıza dokunmaktan çok daha fazla değer katabilir. Kripto para girişim ve çabalarımızla, taktiksel olarak devam eden muazzam miktarda gerçekten harika sonuçlar aldık.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku